У Києві не чіпатимуть арку на схилах Дніпра: простір біля неї отримає нову концепцію

У столиці не демонтуватимуть колишню арку Дружби народів.
Її сенс переосмислено. А простір біля однієї з візитівок міста — арки отримає нову концепцію. На цьому наголошують у Департаменті культури КМДА, повідомляє пресс-служба Київської міськдержадміністрації.
Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення радянську скульптуру двох робітників — символ возз’єднання України та росії, що стояла під аркою — демонтували. А 14 травня 2022 року Київрада перейменувала арку «Дружби народів» на арку «Свободи українського народу».
Після фахового вивчення та консультацій із громадськістю робоча група КМДА з вивчення питань щодо усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР, з публічного простору міста Києва 19 січня цього року прийняла рішення про збереження арки «Свободи українського народу».
Крім того, витрата значних коштів з міського бюджету на демонтаж арки «Свободи українського народу» не є сьогодні найнагальнішим питанням. Адже під час воєнного стану місто насамперед спрямовує фінанси на допомогу ЗСУ, безперебійне функціонування бюджетної сфери та вирішення життєво важливих потреб жителів Києва.
Нині столиця на фінальній стадії декомунізації та дерусифікації міських обʼєктів. Загалом представники київської влади разом із фахівцями профільних інституцій НАН України, Інституту Національної пам’яті та експертами сформували перелік 297 пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР, що рекомендували до усунення та/або переміщення до спеціально визначених місць зберігання таких об’єктів. З них 95 пам’ятників і понад 200 пам’ятних знаків та елементів оздоблення.
Читайте також:
«Колишню Арку дружби народів у Києві позбавили статусу пам’ятки історії».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»