Як заощаджувати на власному авто?

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Часи, коли автомобіль вважали розкішшю, на щастя, давно минули. Сьогодні по автошляхах України стрімко проносяться сотні тисяч авто різної вартості, класу та комплектації. Але всіх їх поєднує одне – необхідність обслуговувати та, час від часу, ремонтувати. 

Як відомо автовласникам, це задоволення не з дешевих. І самі запасні частини, і діагностика, і робота майстрів коштують дорого, тому автомобіль залишається досить вагомою статтею витрат сімейного бюджету. Але чи існують методи заощадження на власному авто? Звичайно. Деякі з них можуть здаватися вам дивними, але насправді, вони дійсно працюють.

Офіційний дилер – не панацея

Якщо ми говоримо про те, що нам необхідна економія без шкоди для ресурсу, то перш за все ми б рекомендували відмовитися від послуг офіційного дилера. Але тільки у тому разі, якщо термін гарантійного обслуговування вже закінчився. Причин цього кілька.

  • На станціях офіціалів працюють звичайні майстри і далеко не всі з них мають дуже високу кваліфікацію. Зазвичай сюди приїжджають власники новеньких авто для проведення гарантійного ТО, а під час таких перевірок набути досвіду складного ремонту важко.
  • Ціни у дилерів дійсно дуже високі. Якщо порівнювати навіть з відомими неофіційними станціями, діагностика та ремонт у офіціалів обійдуться щонайменше вдвічі дорожче. Це абсолютно нормально, адже до вартості послуг додано ціну світового іміджу бренду.

Хто ж тоді, як не офіційний дилер? Звичайно, звертатися до «гаражних майстрів» теж не слід. Найкраще рішення – звичайний сервіс з якісним обладнанням та кваліфікованими майстрами.

Запасні частини: оригінал чи аналоги?

Це сталося – ваш автомобіль відмовився працювати. Ви завітали до фахівців СТО і вони поставили невтішний діагноз – необхідний коштовний ремонт із заміною деталей. І тут постає питання: які запчастини обрати?

Перше, що слід пам’ятати – деталі мають бути якісними. Але це зовсім не означає, що обирати слід виключно оригінальний товар, рекомендований виробником авто. На сучасному ринку представлено безліч запчастин відомих брендів, які стають чудовою альтернативою оригінальному продукту. Обирати таку продукцію слід обережно та обмірковано.

Не довіряйте продавцям, які пропонують занадто дешеву продукцію. Скоріш за все, ви потрапите на гачок шахраїв.

  • Оберіть магазин автозапчастин “Болти та Гайки”, який вже встиг добре зарекомендувати себе. Зрозуміти, що перед вами саме такий ресурс, просто. Про якість його роботи свідчитимуть позитивні відгуки, високий рівень наповнення сайту, наявність контактів тощо. Також плюсом буде магазин з наявною картою проїзду https://maps.app.goo.gl/8bbd8gHe2Twi7hi68
  • Перед покупкою слід ретельно вивчити асортимент, в якому, зазвичай, присутні деталі різних категорій. Якщо бажання самостійно шукати відгуки автовласників на форумах немає, можна звернутись до консультантів магазину. Приховувати правду представники поважних ресурсів не будуть, адже, як відомо, на будь-який товар знайдеться свій покупець.

На особливу увагу заслуговують не тільки деталі для ремонту авто, а й робочі рідини, а також шини. Користуватись продукцією низької якості, звичайно, не слід, а ось відмовитись від використання занадто дорогих мастил та антифризів можна.

Всьому свій час

Пам’ятаєте, що кажуть про хвороби? Їх набагато легше попередити, ніж вилікувати. Цей вислів актуальний не тільки для пацієнтів, а й для автовласників. Отже, перше, що допоможе зекономити кошти на експлуатації авто – своєчасне та якісне технічне обслуговування. Під час перевірок фахівці проводять заміну технічних рідин, що позитивно відіб’ється на роботі двигуна та КПП, проведуть заміну гальмівних колодок, ременя ГРМ та інших деталей відповідно до регламенту виробника.

Чим ще корисні своєчасні обслуговування та ремонт?

  • Заміна застарілих свічок запалювання обійдеться дешевше за ремонт котушки.
  • Локальне відновлення ЛФП економніше за відновлення пошкоджених корозією елементів.
  • Своєчасне балансування після заміни коліс або потрапляння у яму – можливість уникнути нерівномірного зносу шин.

Перелік переваг проведення обслуговування та ремонту тоді, коли проблема ще не стала глобальною, можна продовжувати й далі. Звичайно, уникнути появи всіх несправностей вони не допоможуть, але точно зроблять експлуатацію більш економною, а головне – безпечною.

Леонід РУДЕНКО