У Києві зросла кількість звернень через домашнє насильство

Переважають запити на психологічну допомогу.
У столиці зафіксували помітне зростання кількості звернень через випадки домашнього насильства. Так, впродовж березня на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству кількість дзвінків збільшилась на 9%. Показник консультацій, наданих мобільними бригадами, теж зріс у восьми районах Києва.
Таку статистику на своїй сторінці у фейсбуці повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда .

«За березень до Служби „Телефон довіри“ надійшло 1 427 звернень. У цифрах — це зростання на 9%, утім за ними стоять 115 випадків, коли люди потребували допомоги й отримали її. Кількість консультацій наданих мобільними бригадами теж зросла майже в усіх районах Києва, окрім Подільського та Печерського», — зазначила Марина Хонда.
За її словами, в Шевченківському районі мобільні бригади надали на 11% більше консультацій, в Оболонському — на 10%, у Солом’янському та Деснянському — на 9%, у Голосіївському та Святошинському — на 4%, у Дарницькому та Дніпровському — на 3%.
«Переважають, як і минулого місяця, запити на психологічну допомогу. Дзвінків щодо домашнього насильства надійшло понад 40%. Зазначу, що порівняно з лютим кількість дзвінків від чоловіків дещо зменшилась — зі 132 до 113.
Тож нагадаю: якщо ви або хтось із ваших близьких постраждали від насильства чи опинились у загрозливій ситуації, обов’язково звертайтеся до фахівців. Вам нададуть консультацію та допомогу незалежно від статі, місця реєстрації чи інших соціальних характеристик. А за потреби мобільна бригада перевезе до безпечного місця», — наголосила заступниця голови КМДА.
Міська служба телефона довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного);
- 044-272-15-00 (з мобільного).
Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.
Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру у Фейсбук, а також Інстаграм.
Нагадаємо, у столиці діє система протидії насильству: які послуги надають фахівці
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»