Більше 100 донорів кісткового мозку знайшли для пацієнтів через Український реєстр

Чотири роки тому в Україні почали робити пересадку кісткового мозку від неродинних донорів.
1 квітня 2020 року вперше в НДСЛ Охматдит було здійснено трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Першим таким пацієнтом став маленький Назар, у якого виявили рідкісний тип тяжкого комбінованого імунодефіциту — дефіцит АДА. Про це нагадали в Українському реєстру донорів кісткового мозку
«Це було як сонце, що розігнало темряву. Все, що ми мали — це надія. А тепер ми маємо майбутнє», — згадує мама Назара, малюка, що отримав шанс завдяки генетичному донору-близнюку, якого знайшли аж у Німеччині.
Завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку (UBMDR) вже було знайдено більше як 100 донорів для українських пацієнтів і доставлені стовбурові клітини з усіх куточків планети — США, Німеччина, Польща, Саудівська Аравія, Індія та інші країни.

UBMDR продовжує збирати героїв. Ця робота — не лише про трансплантації, а про свідомість, людяність та добро, яке не знає кордонів. Кожен з нас може зробити свій внесок у цю благородну справу, ставши частиною великої родини благодійників.
Лише 25% пацієнтів можуть знайти сумісного донора у своїй родині. Тому реєстр донорів кісткового мозку є життєво важливим. Зараз у реєстрі 11 500 потенційних донорів.
Донорами кісткового мозку можуть стати українці віком від 18 до 35 років, для цього треба зареєструватися на ubmdr.org. Підтримати реєстрацію нових донорів можна, підписавши свій кешбек у МОНО банку для UBMDR підписуйся на одноразовий чи регулярний внесок.
Донорство безкоштовне, добровільне та анонімне. Забір крові триває до 5 годин. Після процедури донор йде додому.
Держава фінансує операції через програми Національної служби здоров’я України, що покривають витрати на трансплантацію.
Нагадаємо, станом на кінець березня 2024 року понад 3 000 пацієнтів перебувають у національному листі очікування на трансплантацію органів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»