Підозру у злочинах отримав соратник головного кримського колаборанта

СБУ задокументувала злочини колаборанта Сергія Селімова — ексочільника окупаційного «комітету молодіжної політики» у тимчасово захопленому Криму.
Перебуваючи на «посаді», фігурант виконував вказівки кремля щодо масового залучення місцевих школярів до російської мілітарної організації «Юнармія», — повідомляє пресслужба СБУ.
Йдеться про те, що Селімов очолював кримську «філію юнармійців», яка готує завербованих дітей до війни проти України. У стінах окупаційної установи російські інструктори ідеологічно обробляють школярів проти України та навчають тактиці ведення бою, а також проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку учнів.
«Навесні 2022 року Селімова перевели у „кадровий резерв“ гауляйтера Аксьонова, а також і на інший напрямок підривної діяльності проти України. За даними слідства, фігурант став одним з місцевих „рупорів“ кремля, які публічно виступають на підтримку путіна в агресивній війні. Для поширення прокремлівських наративів колаборант неодноразово виступав перед камерами росТБ та поширював „авторські“ дописи на власній сторінці „ВКонтакте“», — розповіли в Службі безпеки України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Селімову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; за статтею про колабораційну діяльність; за статтею про виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників.
У СБУ уточнили, що оскільки зловмисник перебуває на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ в АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури Автономної Республіки Крим.
«Вечірній Київ» повідомляв, що СБУ повідомили про підозру ще одному окупанту, який вбив жителя Київщини заради телефона.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»