У метрополітені прокоментували закриті входи до станцій «Золоті ворота» і «Лук’янівська»

Другі входи на станції «зеленої» гілки метро не працюють майже два роки.
У Києві поступово відновлюється робота станцій метро та входів до них, які з початку повномасштабного вторгнення були зачинені для пасажирів. «Вечірній Київ» повідомляв, що досі закриті вісім вестибюлів станцій метро. Втім, вони відкриваються під час повітряної тривоги, щоб мешканці міста змогли скористатися підземкою як укриттям.
Інша ситуація з входами на станції «зеленої» гілки метро — «Золоті ворота» та «Лук’янівська». Там майже два роки зачинені другі виходи з вестибюлів — у бік вул. Володимирської на «Золотих…» та до торгового центру «Квадрат» на Лук’янівці. Що часто створює незручності для пасажирів, особливо під час повітряної тривоги.
«Вечірній Київ» звернувся за роз’ясненням до пресслужби метрополітену. Там зазначили, що після кількох ракетних атак на Лук’янівці, місто мало обрати, який вхід відкрити на постійній основі. Зупинились на тому, що був активнішим по пасажиропотоку.


«Вестибюль станції „Лук’янівська“ двічі постраждав від вибухової хвилі — як і частково постраждали обидва виходи з нього, — пояснюють у метрополітені. — Але враховуючи те, що виходом до вулиці Іллєнка завжди користувалося більше пасажирів, фахівці вирішили відкрити саме його. Інший запрацює, коли там проведуть відновлювальні роботи вхідної групи».
Що ж до «Золотих воріт», то наразі прохід зі станції відкритий лише до Золотих воріт, але не в напрямку Володимирської вулиці. У пресслужбі метрополітену зазначають: відкриття виходу на Володимирську залежить від рішення правоохоронців.

«Перш ніж відкривати вестибюлі та входи до метро ми проводимо консультації з правоохоронними органами. Як тільки ми отримаємо погодження від них про відкриття другого входу на станцію „Золоті ворота“, то одразу це зробимо», — додали у пресслужбі.
До слова, у березні цього року місто вже відновило роботу станції метро «Дніпро», а також вестибюлю станції метро «Хрещатик», який виходить до вул. Інститутської. До цього вони були зачинені майже два роки.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»