Дрони, РЕБ та інша допомога: як «Муніципальна охорона» столиці підтримує Захисників України

Нині майже 370 людей з КО «Муніципальна охорона» Департаменту муніципальної охорони КМДА захищають батьківщину. Їх підтримують колеги, які залишилися працювати у місті.
Про їхню допомогу говоримо з керівником БФ БО «Муніципальна охорона» Андрієм Мухою.
Він розповів, що Фонд постійно розвивається, проте основними донорами для нього, все ж таки, є співробітники муніципальної охорони Києва.

«Я їм всім дуже вдячний, адже хлопці відраховують з кожної зарплати кошти. Наразі маємо 300 000 + щомісяця. Є ще донори, які допомагають нам збирати гроші. Фонд завозить автомобілі для військових, допомагає з логістикою, якщо їх треба доставити, займаємося деякими технологічними штуками. А ще вивчаємо потреби, реагуємо на запити, які до нас надходять в телеграм, фейсбук, від різних військових підрозділів», — розповів Андрій Муха.
За його словами, нині багато заявок від військових на ремонт транспорту. Тиждень тому муніципали їздили у відрядження до Харкова, Ізюму, Краматорська забирали той перший автомобіль, з якого починали свою волонтерську діяльність. Його наразі відновили, поставили новий двигун й відправили назад у військо. Це Mitsubishi L200 з Британії, який у «Муніципальній охороні» у 2022 році відновили своїм коштом й передали військовій частині.
«Часто звертаються підрозділи, які знаходять нас в інтернеті. Працюємо так: просимо зробити заявку з огляду на те, що фонд не дуже великий. Ми дивимося на свої спроможності та по черзі їх задовольняємо. Якщо просять 5 дронів — ми не можемо їх закупити, але 1-2 спроможні. Зараз є логістичні проблеми з Польщею і доставляння йде не через цей кордон», — пояснив Муха.
Андрій Муха говорить, що потреби тих, хто на передньому краї оборони, задовольняють в першу чергу.
«Це наші співробітники. Нині, коли змінився характер війни, ми допомагаємо вже іншими речами. Остання заявка була на аналізатор хвиль, і наш фонд купив 4 такі прилади. Він дає можливість виявити дрон, що підлітає, і включити РЕБ, щоб погасити цей дрон. Такі високотехнологічні штуки виготовляють люди, з якими ми давно працюємо. Вони підлаштовують частоти, вивчають, що потрібно військовим. Ми беремо участь у процесі й фінансово, й технічно — що в нашій змозі, й передаємо військовим», — сказав керівник фонду.
Він також назвав низку засобів безпеки, зв’язку, батарей, приладів нічного бачення, тепловізорів та іншого — доставлення всього цього фонд освоїв і передає за запитом у військо.

«Враховуючи те, що ця війна надовго, і ми повинні постійно робити свої внески в перемогу, я прошу долучитися киян до цієї справи та ознайомитися з тією допомогою, яку ми надаємо, на наших офіційних ресурсах. У нас все закуповується через тендери, звітуємо щомісяця, кожний підрозділ звітує фотографіями про отриману допомогу. Готівкового обігу у нас нема. Тільки безготівковий. Я особисто відповідаю за закупівлі за найнижчими цінами, мій телефон відкритий й можна ставити запитання напряму», — закликав Муха.
Про себе Андрій Муха повідомив, що за фахом він лікар й працює в Муніципальній охороні вже 1,5 року лікарем, що здійснює огляд водіїв перед виїздом.
«З початку широкомасштабного вторгнення я перебував в Києві, організовував різну допомогу людям. Згодом виїхав в інший регіон, там працював у благодійному фонді. Наприкінці жовтня 2022 року прийшов у КО „Муніципальна охорона“. Ми тоді скидалися грошима на всіх наших працівників, що пішли на фронт. Зараз наших воює майже 370 осіб. Потім вирішили створити фонд, тому що він надавав більші можливості залучити донати. Зареєстрували його 31 жовтня 2022. Починали з авто з Великої Британії. Згодом взялися за більш масштабні речі. На той час малюнок бойових дій був інший ніж зараз, й потреби відрізнялися від нинішніх», — розповідає Андрій Муха.
Він нагадав, що у 2022 році на фронті актуальні були «Джавеліни». В той час до муніципалів звернувся військовий підрозділ, де командиром є їхній співробітник, і повідомив, що батареї «Джавеліна» не вистачає для більш тривалої роботи.
«Це була для мене нова справа. З’ясувалося, що батарея працює від пів години до 4 годин й вона одноразова. Це дуже не зручно. Треба було подовжити її витривалість. Залучив сили, скопіювали все з американського зразка, розробили штекери, й виробили першу батарею, яка працювала 12 годин без підзарядки. Почали їх виробництво. Військові дали нам зворотний зв’язок: зупинили багато танків», — говорить Муха.
Але зараз багато вирішує артилерія, безпілотники… Андрій розповів, що батареї вони потроху виробляють, але більше роблять у колаборації з підприємствами, які виготовляють fpv-дрони.
«Зараз у нас в проєкті бомбери. Багато було дронів-камікадзе. Закуповуємо також квадрокоптери Mavic різних модифікацій. Вдалося вийти на польський та балтійський ринки й зараз закуповуємо їх по дуже привабливій ціні, яка на 80 — 130 тисяч гривень менша, ніж в Україні», — повідомив Муха.
Допомогти Захисникам України через донати на БФ БО «Муніципальна охорона» можна через сторінку у Фейсбук, де вказані всі необхідні банківські реквізити.
«Вечірній Київ» повідомляв, що цього року українці задонатили на ЗСУ втричі більше, ніж минулого.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»