У художньому музеї стартує весняний лекторій: повна афіша подій
Лекції відбуватимуться щоп’ятниці о 17:00, з березня до червня 2024 року.
У Національному художньому музеї України розпочинається новий сезон лекторію «Українське мистецтво: постаті на тлі епох».
Про це повідомили у пресслужбі закладу.
До циклу входять 15 лекцій, які охоплюють період від давнини до кінця XX століття.
Щоп’ятниці музейні науковці будуть знайомити відвідувачів з видатними особистостями, що у різний час визначали основні тренди та подальший розвиток українського мистецтва.
На думку ініціаторів заходу, лекторій буде цікавий усім, хто прагне дізнатися більше з історії українського мистецтва та його визначних постатей, щоб краще орієнтуватися в основних художніх стилях та тенденціях.
Перша лекція відбудеться вже цієї п’ятниці, 8 березня та буде присвячена унікальній постаті Тараса Шевченка та його ролі в українській культурі ХІХ століття.
За словами музейників, ідеї, які хвилювали митця та стали основоположними для багатьох його творів, залишаючись актуальними та важливими й сьогодні.
Лекторка: Леся Толстова, заступниця генерального директора з наукової роботи NAMU. Вона — дослідниця, яка близько 20 років займається збереженням та вивченням музейної колекції періоду ХІХ — початку XX століття, а також її популяризацією у виставках, лекціях і публікаціях.
Наукові інтереси Лесі Толстової зосереджені на Київській рисувальній школі (1875–1901) та творчості київських художників, серед яких Микола Мурашко, Григорій Дядченко, Сергій Васильківський, Іван Селезньов, Петро Нілус, Киріак Костанді та інші.
Зареєструватися на події можна за посиланням
Коли: з 8 березня і по червень 2024 року щоп’ятниці о 17:00.
Де: вулиця Михайла Грушевського, 6.
Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.
Вартість: повний квиток — 250 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) — 150 грн.
Важливо! У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».
Якщо на момент оголошення повітряної тривоги пройшло менш як 60 хв події, ми продовжимо лекцію після завершення тривоги або іншого дня. Якщо подія тривала довше, вона вважається такою, що відбулась.
До теми: у Києві мовою мистецтва вшанують пам’ять Кобзаря та його творчий спадок: програма.. Столиця підготувала програму різноманітних культурних, мистецьких і просвітницьких заходів, до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»