ІТ-освіта для ветеранів: в Україні стартує онлайн програма навчання з кібербезпеки
Проєкт гарантує подальше стажування та працевлаштування ветеранів у сфері ІТ та кібербезпеки.
В Україні стартує програма реінтеграції ветеранів, яка здійснюється громадською організацією «Наукова асоціація кібербезпеки України». Програму реінтеграції реалізує IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів ред.) за підтримки Державного департаменту США.
Veterano Cyber Cluster готовий надати всім охочим ветеранам нові кар’єрні та адаптаційні можливості у кіберсфері. Проєкт буде впроваджено по всій території Україні. Навчання проходитиме в онлайн форматі з гнучким графіком.
У команді Veterano Cyber Cluster зазначили, що вже сьогодні однією з головних проблем, з якою стикаються ветерани після демобілізації — працевлаштування. Саме зайнятість та стабільна робота прискорює адаптацію у цивільному житті, додає фінансову впевненість, та й загалом є найкращою реабілітацією та засобом ефективної реінтеграції в соціумі.
«На вітчизняному ринку війна спричинила вимушену міграцію висококваліфікованих працівників у ІТ галузі. В умовах ведення гібридної війни (як на полі бою, так її в кіберпросторі), величезну роль в організації безпечного та безперебійного функціонування відіграють фахівці з кібербезпеки.
Таким чином кіберзахист є однією з найрозвиненіших галузей в сучасному світі і може стати важливим інструментом для успішної реінтеграції ветеранів. При цьому вони залишатимуться причетними до захисту держави, але вже у віртуальному просторі. Про це свідчить попередній успішно завершений освітній проєкт», — розповів координатор проєкту Роман Одарченко.
Кількість ветеранів, які вже пройшли навчання, стажування, та працевлаштувалися за попереднім проєктом Veterano Cyber Cluster складає понад 20 осіб.
Однією з головних місій проєкту є також побудова ефективної комунікації між роботодавцями та ветеранами шляхом створення всеукраїнської платформи профорієнтації, навчання та працевлаштування в кіберсфері.
Проєкт «Veterano Cyber Cluster 2.0» має розподіл по складності курсів:
- базове навчання з кібербезпеки — до нього не висувають додаткових вимог, основне це бажання освоїти нову професію, навчитись нового, бажання вийти на ІТ-ринок України.
- просунуте навчання з кібербезпеки — зарахування на курс передбачає вже наявність знань з основ кібербезпеки та мережевих технологій.
За базовим курсом навчання стосуватиметься основ кібербезпеки та мережевих технологій, за просунутим — тестування на проникнення (метод оцінювання захищеності комп’ютерної системи чи мережі ред.). Також для ветеранів протягом навчання проводитимуть менторські сесії на яких практики з галузі ІТ та кібербезпеки будуть ділитись своїм досвідом та розглядати практичні питання.
Викладати для ветеранів будуть як працівники українських вишів (діючі члени Наукової асоціації кібербезпеки України), так і викладачі-практики, що працюють тривалий час за фахом кібербезпеки.
Проєкт Veterano Cyber Cluster підтримує велика кількість компаній, зокрема Globallogic, Infopulse, Nova Digital, Smart Power, Omega Telecom, Axxan Soft Callway. Вони безпосередньо візьмуть участь в організації стажування для ветеранів та їхньому подальшому працевлаштуванні.
Навчання розпочинається 25 березня та триватиме три місяці. Зареєструватись на програму можна заповнивши форму.
Також служба зайнятості допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя, опановувати нові професії та навіть відкрити власну справу. Детальніше про це читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»