У столиці презентували збірку оповідань «Київ. Люди. Зима»

Група столичних авторів розповіла історії, лейтмотивом яких була любов до Києва.
Видали збірку за сприяння Департаменту суспільних комунікацій КМДА. Це вже друга збірка, присвячена столиці. Перед тим відбулася презентація збірки «Київ. Жінки. Війна», з розповідей 20 авторок про пережите у столиці в найтяжчий період 2022 року.
Але це не традиційні різдвяні історії — це реальні та вигадані оповіді, що показують мешканців міста багатовимірно та динамічно.

«Ми презентуємо сьогодні книжку „Київ. Люди. Зима“, яка вийшла за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА в рамках книжкової програми», — сказав голова Благодійного фонду «Бібліотечна країна», співзасновник видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-книга» Ігор Степурін.
Він підкреслив, що завдяки підтримці міста Київ отримав свої чудові книжки. А завдяки ЗСУ ми можемо працювати й видавати книжки.
Степурін також нагадав, що у 2020 році столиця подавала документи на визнання Києва книжковою столицею світу. Проте тоді звання отримало місто Тбілісі.
«Тому цього року ще раз будемо подавати документи, щоби Київ визнали книжковою столицею світу», — сказав Степурін.

«Люди, які нині присутні, давно мене знають і співпрацюють як з депутатом від округу в Оболонському районі. Зокрема й з цієї бібліотеки, де наприкінці минулого року ми зробили дуже гарне сучасне укриття. Я радію, що в новому статусі я можу працювати й бути дотичною до таких гарних проєктів.
Книговидання — найбільша галузь, яка нині динамічно розвивається в Україні, не зважаючи на війну. Книги допомагають нам відволіктися, розвивають наше уявлення, мислення, допомагають мріяти й вірити. Дуже приємно, що у 2023 році ми випустили таку кількість книжок», — сказала директорка Департаменту суспільних комунікацій Мирослава Смірнова, яка також є депутаткою Київради цієї каденції (фракція «УДАР»).
Вона підкреслила, що у міста є пріоритетні напрямки — допомога ЗСУ, обладнання укриттів та інклюзивного простору.
«Найбільша кількість книжок випускається саме в Києві. Столиця залишається й містом, яке має найбільшу кількість бібліотек. Ми можемо сьогодні підтримувати наші бібліотеки, підтримувати видавців та письменників, які своєю творчістю популяризують українську книгу, культуру, й розвивають цікавість дорослих та дітей до української мови та культури.
Ми всі усвідомили, що українська мова — наш код і наша ідентифікація як нації. Сьогодні дуже багато мешканців перейшли на українську. Важливо, що місто підтримує їх різними програмами», — пояснила Мирослава Смірнова.
У коментарі «Вечірньому Києву» вона уточнила, що минулого року завдяки двом цільовим програмам випустили 16 різнопланових книжок.
«Сьогодні презентуємо книгу про Київ. Я переконую всіх читати книжки українською й українських авторів. Тому що ці книги розвивають уяву та мислення. Виходьте з телеграм-каналів і читайте літературу!» — закликала Мирослава Смірнова.






Нагадаємо, що у столиці реалізується низка програм, які підтримують книговидання. Це передусім Міська цільова програма розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2022-2024 роки та цільова програма «Підтримка киян — Захисників та Захисниць України» на 2023-2025 роки, що, серед іншого, мають на меті підтримку київських письменників, видавництв, друкарень, бібліотек, а також відкриття нових імен у художній літературі, публіцистиці тощо.
За 2023 рік у межах цих програм побачили світ 16 найменувань різнопланових книг загальним накладом 14 200 екземплярів, які поповнюють київські бібліотеки.

Автор-упорядник збірки оповідань «Київ. Люди. Зима» письменниця Міла Іванцова своєю чергою зазначила:
«Сьогодні ми презентуємо книгу саме художніх творів 10 авторів. Їх оповідання — про різне, але їх мізансцена — це зима, а лейтмотивом є любов до Києва», — сказала Іванцова.
Вона уточнила, що подарунок рідному місту зробили автори оповідань Наталя Бондар, Світлана Махно, Олена Богатиренко, Марина Раєцька, Тарас Рудєв, Геннадій Авдонін, Ірина Фофанова, Тетяна Белімова, Ірина Говоруха, Мартин Якуб, а також сама Міла Іванцова. за підтримки київської міської влади, і тепер у кожній бібліотеці столиці книголюби мають змогу будь-коли зануритись у зимовий Київ, який кожної зими неповторний.
Іванцова розповіла, що сама шукала авторів оповідань, а ідею подавала на міський конкурс проєктів у липні.
«Наша мета була — підтримати читача позитивом, підтримати віру у перемогу. Тому жодне оповідання не закине у депресію», — наголосила Міла Іванцова.
Презентація збірки відбулася у бібліотеці «Сузір’я», де наприкінці минулого року облаштували чудове та яскраве укриття.






Ще раніше за ініціативи Мирослави Смірнової на облаштування цього укриття виділили потрібне фінансування:
«І це, мабуть, одне з найкращих укриттів, які є в Оболонському районі. Тут призначені й відповідальні, що доглядають за його станом. Минулого року ми акцентували на ремонті укриттів, готували проєкти, робили ремонти. Я постійно наполягаю й на тому, що ми маємо робити в укриттях гарну вентиляцію».
Нагадаємо: у столиці презентували «Абетку переможців».
Катерина НОВОСВІТНЯ, фоторепортаж Олексія Самсонова «Вечірній Київ»