У Києві триває безкоштовний проєкт з лялькотерапії для дітей ВПО

Заняття з лялько- та музичної терапії допомагають дітям, родини яких мусили залишити домівки через війну, адаптуватися в новому середовищі, подолати стрес від переїзду та знайти нових друзів.
У Києві, Харкові та Бреї (Ірландія) відбуваються заняття з лялько- та музичної терапії для дітей ВПО. Їх організували ГО «Покоління У» в партнерстві з Харківським театром ляльок ім. В. Афанасьєва та Bray Area Partnership (Ірландія). Про це повідомили в ГО «Покоління У».
Через гру та музику організатори прагнуть допомогти дітям та тинейджерам подолати травму та стрес від зміни оточення. А згодом, на основі напрацювань проєкту, створити повноцінний курс лялькотерапії, що можна буде масштабувати та розвивати далі.
Ініціаторками проєкту є Крістіна Люльченко, креативна директорка ГО «Покоління У», та Ольга Пінаєва, викладачка лялькотерапії, засновниця проєкту «Торба ляльок». Саме Ольга проводить заняття з лялькотерапії в Києві.

«Ідея проєкту була розроблена влітку цього року нами з Крістіною Люльченко. Оскільки в нашій країні вже другий рік йде повномасштабна війна, то гостро стоїть проблема людей, які змушені були переїхати подалі від бойових дій до безпечніших регіонів України або за кордон. І тому ми вирішили зробити арт-терапевтичний проєкт саме для дітей», — розповідаєОльга, яка проводить заняття з лялькотерапії в Києві.
2022 року ГО «Generation U» вже втілила подібний проєкт для дітей в Бучі.
Крім занять з ляльками, учасники також проходять заняття з музичної терапії. У Києві викладачем став Костянтин Заїка — музикант та викладач, засновник школи музики ChutnoSchool.
«На наших заняттях я намагаюся завчасно дати діткам розуміння: наші почуття не замкнуті всередині, їх можна осягати, висловлювати, ними можна ділитися, сприймати їх від інших та взаємодіяти на тому ж рівні, як з інтелектом. Моя мета — дати людям інструмент, яким вони можуть себе висловлювати», — ділиться Костянтин.
Проєкт триватиме до 24 березня, заняття відбуваються щовихідних.
Долучитися можна безкоштовно, заповнивши анкету за посиланням: для дітей 6-9 років, для тинейджерів 10-15 років.
Проєкт реалізовується за фінансової підтримки програмою «Culture Helps / Культура допомагає», яка імплементується Інша Освіта / Insha Osvita спільно з zusa за підтримки Європейського Союзу.
Нагадаємо, Київрада звернеться до уряду щодо продовження виплат переселенцям.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»