Японська сторона визначила регіони України, які першочергово потребують підтримки, — заступниця голови КМДА

Українська делегація в Японії розповіла про проблеми та виклики, з якими зіткнулися місцеві громади через повномасштабну російську агресію.
Кожне місто в умовах війни має свої виклики, а країна потребує допомоги у відновленні та реконструкції. Японська сторона визначила регіони України, які першочергово потребують їхньої підтримки, зокрема Київ. Про це розповіла заступниця КМДА Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.
Вона разом із представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, а також з представниками місцевої влади Київщини, Харкова, Дніпра, Одеси, Миколаєва та Херсона перебуває в Токіо на запрошення японської сторони.
Українська делегація зустрілась з міністеркою реконструкції Сінако Цучія, керівництвом японського урядового агентства JICA, яке відповідає за надання міжнародної допомоги країнам, що розвиваються, а також з представниками Міністерства землі, інфраструктури, транспорту та туризму та Міністерства закордонних справ Японії.


Двосторонні зустрічі відбуваються в межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції між українським Мінрозвитку громад і територій та JICA — Japan International Cooperation Agency.
«Під час зустрічі з представниками JICA розповіла про проблеми та виклики Києва, повʼязані з війною. Зокрема про потреби киян та внутрішньопереміщених осіб, наслідки ворожих атак на наше місто», — зазначила Марина Хонда.
А під час зустрічі з питань державно-приватного партнерства, де були присутні представники японських підприємств, заступниця голови КМДА розповіла про проєкти, які потребують підтримки японської сторони.

«Це сучасне реабілітаційне обладнання, теплові пункти для закладів соціальної сфери, модернізація системи водопостачаннята водовідведення. А також завершення спільного проєкту щодо реконструкції Бортницької станції аерації», — розповіла Марина Хонда.
За її словами, під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо представники України та Японії підписали 56 документів, серед яких — домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади, міжурядові угоди та меморандуми.
«Спільними зусиллями ми обов’язково переможемо та відновимо Україну. Дякуємо нашим японським партнерам за солідарність, плідну співпрацю, послідовну та чітку позицію щодо підтримки Києва й України», — написала Марина Хонда.
Раніше заступниця КМДА розповіла про допомогу Суверенного Мальтійського Ордену дітям у Києві.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»