Столичним роботодавцям виплачують мільйонні компенсації

Близько 900 роботодавців вже отримали компенсації на суму понад 42 мільйони гривень.
У Київському міському центрі зайнятості наголошують, що роботодавці мають унікальну можливість повернути частину коштів, витрачених на оплату праці та сплату єдиного внеску у вигляді компенсації. Для цього потрібно брати на роботу деякі категорії безробітних людей.
За що виплачують компенсації:
Компенсація у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць (людей з інвалідністю, учасників бойових дій, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років).
Компенсація у розмірі 50% фактичних витрат сплаченого єдиного внеску за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітногопонад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні; понад 6 місяців.
Компенсація у розмірі 50% мінімальної заробітної плати за працевлаштування зареєстрованих безробітних з-поміж молоді.
Компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб:
- Компенсація за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану (після 24 лютого 2022 року). Заяву можна подати через Дія.
- Компенсація за працевлаштування ВПО з поміж зареєстрованих безробітних.
Крім того компенсацію можна отримати за:
- за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Заяву можна подати через Дія.
- за працевлаштування на нові робочі місця
- за працевлаштування громадян з-поміж зареєстрованих безробітних
- за працевлаштування громадян (не обов’язково зареєстрованих безробітних).
Допомога по частковому безробіттю через зупинення або скорочення виробництва з причин економічного, технологічного характеру, введення надзвичайного або воєнного стану тощо.
«Програми компенсацій дають змогу стабілізувати бізнес, збільшити обсяги виробництва та зберегти колективи підприємств. Київський МЦЗ є відповідальним і надійним партнером роботодавців у розв’язанні актуальних питань. Пропонуємо роботодавцям столиці скористатися можливостями компенсаційних програм для підтримки та розвитку бізнесу», — говорять у Київському міському центрі зайнятості.
Читайте також: Служба зайнятості допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя. Служба зайнятості має власні сучасні центри професійно-технічної освіти, які навчають слухачів за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для учасників бойових дій таке навчання є безоплатним.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»