Вбивства на Майдані чинили українські правоохоронці за наказом влади під тиском рф
У прокуратурі заявляють, що російський військових фізично на Майдані не було, але рф мала величезний вплив на тодішню владу у Києві.
Красива версія, яка не має під собою фактів — так прокурор Олексій Донський характеризує заяви про участь росіян у вбивствах на Майдані у 2013-2014 роках.
За його словами, злочини коїлися руками українських правоохоронців, але «РФ мала величезний вплив на ухвалення цих рішень, на весь перебіг подій, які відбувалися під час Революції Гідності».
Донський наголосив, що конкретні фактори цього впливу є на рівні доказів, які будуть представлені в суді.
«Якщо хтось хотів би почути, що на Майдані були російські снайпери, російські правоохоронці, то такого немає. Це красива версія, яка не ґрунтується на реальних фактах. Убивали, скоювали насильницькі злочини саме українські правоохоронці, які отримували вказівки від української влади», — розповів начальник департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора Олексій Донський сьогодні на брифінгу.
Щодо впливу на організаторів злочинів нижчого і середнього рівнів, прокурор розповів про підозру 20 співробітникам фсб рф та співробітникам СБУ. Вони спільно взаємодіяли в інформаційній діяльності.
«20 співробітників фсб, серед яких п’ятеро генералів, кілька разів приїжджали в Україну і спільно зі співробітниками СБУ робили відповідні інформаційні матеріали, які ставали підставою для вчинення тих чи інших злочинних дій», — підсумував начальник департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора.
Донський тлумачить це не як суто пропагандистську діяльність, а фактично спосіб легітимізації тих протиправних дій, які організовувала українська влада та чинили українські правоохоронці.
Керівник Департаменту у справах Майдану Офісу Генерального прокурора Олексій Донський відмітив прогрес, досягнутий в ухваленні вироків протягом минулого року порівняно з попередніми періодами.
Після майже 8 років судового розгляду ми отримали довгоочікуваний вирок щодо безпосередніх виконавців масових розстрілів беззбройних протестувальників на Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року. Одного з них вперше у справах Майдану засуджено до довічного позбавлення волі, — зазначив начальник Департаменту.
«Вечірній Київ» писав про те, що все екскерівництво країни: ДБР передало до суду 100 справ злочинів проти Майдану.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»