У фінській бібліотеці до 70-річчя побратимства міст Тампере та Києва пройшов день української літератури
Раніше столична Публічна бібліотека імені Лесі Українки передала міській бібліотеці Тампере видання українською мовою.
У лютому у міській бібліотеці Тампере Метсо у співпраці з Товариством українців в Тампере пройшов захід, присвячений українській літературі. Він відбувався фінською та українською мовами.
Для дітей читали казку «Жив собі пес», співали фінською та укранською, презентували україномовні книги, які можна взяти в бібілотеці.
А також провели інтерв’ю зі славістом та перекладачем Ееро Балком, випускником Київського університету та перекладачем видань українських авторів фінською. Серед них — «Зачарована Десна» Олександра Довженка, «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнецової тощо.
«Наша бібліотека також долучилася до святкування Дня України у міській бібліотеці Тампере. Ще у 2022 році ми зібрали і передали у цю бібліотку 6 коробок українських книжок, — зазначила директорка Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Ольга Романюк. — Ми підготували онлайн вітання колегам із Тампере й усім його жителям з нагоди 70-річчя підписання договору про поріднення Києва і Тампере. Дякуємо за потужну підтримку українців у цей важкий для нас час».
Тампере і Київ стали містами-побратимами у 1954 році.
Однією з перших спільних подій було змагання з легкої атлетики Тампере-Київ, організоване у Тампере 31 серпня 1955 року. Про це розповіли в Архіві міста Тампере, показавши квитки та квитанції з тієї події.
Також на офіційному сайті міста Тампере є сторінка, присвячена 70-річчю побратимства з Києвом. На ній можна знайти інформацію про ювілейні заходи, новини, а також як Тампере допомагає Україні та Києву в розпал війни.
Зокрема, у травні 2024 року у місті відкриється фотовиставка «Київ — незламне серце Європи».
Читайте також:
- Столичний сквер Тампере як символ співпраці між містами-побратимами. Сквер отримав свою назву в 2019 році до 240-річниці міста Тампере, а також 65-річчя з початку співпраці між двома містами. Сквер на честь цієї дати також реконструювали.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»