«Скорботний шлях Бахмута»: у Києві презентували виставку митця з міста-фортеці
Шлях колекції із Донеччини до столиці України став символом та надією на майбутнє відродження рідного міста.
У залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відкрили виставку, де представлено цикл різьблених барельєфів на шкарлупі страусиних яєць та графіки на біблійні мотиви «VIA DOLOROSA» майстра Дмитра Денисенка з Народного музею писанкарства та розвитку народних ремесел Бахмутського міського народного Дому. Про це повідомляє МКІП.
«Стоячи поряд із цими чудовими творами, ми можемо відчути зв’язок із чимось давнім, споконвічним, глибоко духовним. Це вкотре доводить, що ми маємо докласти всіх зусиль, аби зберегти наші мистецькі практики», — зазначив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
У Хлібні представили зокрема, колекцію робіт «Різьбленки», виконаних технікою прорізного різьблення по пташиному яйцю без будь-яких хімічних домішок. Вона супроводжується графічними роботами митця — «VIA DOLOROSA», — що зображують біблійні мотиви Скорботного шляху Ісуса Христа.
Частина експозиції, на жаль, була знищена в наслідок бойових дій в місті Бахмут, але дещо вдалось врятувати. Ці експонати вдалося врятувати та вивезти з-під ворожих обстрілів з Бахмута.
Гостей зустрічав камерний оркестр Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім.І.Карабиця добіркою класичних творів. Автор колекції розповів про експонати, підкресливши надію на відродження міста Бахмут.
Центр підтримки бахмутян у Києві запрошує мешканців міста-фортеці безкоштовно відвідати виставку «Скорботний шлях Бахмуту». Екскурсія відбудеться 10 лютого, початок о 14:00. Запис на захід за номером: +38 (066) 537 0173, кількість місць обмежена.
Виставка триватиме до 11 травня. Графік роботи: щодня, окрім понеділка з 10:00 до 17:00 години.
Адреса: «Хлібня», вул. Володимирська, 24.
Політ над містами: у столиці демонструють барвисті пейзажі Ганни Криволап. На думку авторки, цей артпроєкт є її своєрідними мистецьким щоденником, створеним під враженням від рідного Києва та подорожей до інших міст світу.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»