У Києві з’явилися вулиці Вахтанга Кікабідзе, Братів Чибінєєвих і сквер Ґолди Меїр
У столиці перейменували сім вулиць і дали назви двом безіменним скверам.
Київрада на своєму засіданні у четвер, 8 лютого, перейменувала ще десять міських об’єктів. Так, у процесі дерусифікації вулицю Михайла Булгакова у Святошинському районі назвали на честь грузинського актора та співака Вахтанга Кікабідзе, який підтримував боротьбу України за незалежність у війні з росією.
А вулиця Білгородська у Солом’янський районі відтепер носитиме ім’я політв’язня радянських концтаборів, дисидента Василя Овсієнка.
У Дарницькому районі:
- вулиця Чернігівська — вулиця Братів Чибінєєвих. Валерій та Роман Чибінєєви ― рідні брати-воїни з Бердянська, які загинули в боях із російськими загарбниками.
У Деснянському районі:
- вулиця Миколи Матеюка — вулиця Василя Іваниса (український історик, педагог, один з провідників українського визвольного руху на Кубані у часи Української революції 1917-1921 рр.).
У Подільському районі:
- провулок Яблочкова — провулок Компанійський;
- безіменному скверу на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 присвоїли ім’я уродженки Києва, прем’єр-міністра Ізраїлю (1969–1974 рр.) Ґолди Меїр.
У Солом’янському районі:
- проспект Повітрофлотський — проспект Повітряних сил;
- вулиця Білгородська — вулиця Василя Овсієнка.
У Святошинському районі:
- вулиця Булгакова — вулиця Вахтанга Кікабідзе;
- бібліотека імені О. Блока — бібліотека імені Гната Юри.
У Печерському районі:
- вулиця Павла Скоропадського — Бессарабський проїзд.
У Шевченківському районі:
- безіменному скверу на вулиці Жилянській присвоєно ім’я громадської активістки, співзасновниці громадської організації «Барви життя» Лідії Гончаренко.
За словами заступника міського голови — секретаря Київради Володимира Бондаренка, зміна назв міських об’єктів сприяє тому, що на карті Києва з’являються топоніми, пов’язані саме з історією нашої держави.
«Столиця України продовжує позбавлятись назв, які впливали на спотворення нашої національної свідомості. Процес декомунізації та дерусифікації доволі тривалий, оскільки включає декілька етапів, однак спільними зусиллями разом з мешканцями столиці місто активно рухається у цьому напрямку. У багатовіковому Києві не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором, її радянським та імперським минулим», — наголосив Бондаренко.
Читайте також:
«У Києві з’явився проспект Повітряних сил України».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»