Командувач Об’єднаних сил розповів, як змінився підхід рф до ведення бою
Сили оборони й надалі стримуватимуть тривалі штурми ворожої піхоти, наголосив Наєв.
Нині росія намагається зберегти сучасні танки та броньовані машини, а тому все частіше у проривах використовує так звану одноразову піхоту серед мобілізованих своїх громадян. Сучасні танки рф переважно ведуть вогонь на відстані 6-8 км до лінії зіткнення із закритих вогневих позицій.
Про це командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв розповів в інтерв’ю з нагоди четвертої річниці створення Командування.
«Військово-політичне керівництво росії ще заздалегідь проводило цілеспрямовану підготовку до проведення широкомасштабного вторгнення на територію України та швидкоплинної наступальної операції, що підтверджувалося спрямованістю стратегічних навчань та апробацією нових форм застосування військ», — зазначив Сергій Наєв.
Ворог намагався досягти переваги в морі та повітрі та уразити критично-важливі об’єкти високоточним озброєнням. Застосовував механізовані і танкові підрозділи у складі батальйонно-тактичних груп, висаджував повітряні десанти в оперативній глибині та морські десанти на необладнане узбережжя.
Тоді як модернізовані та новітні зразки озброєння російського ВПК проходили дослідження в реальних бойових умовах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Кадрові генерали та офіцери рф займали ключові посади в армійських корпусах самопроголошених республік.
«Протягом 2014-2018 років росія вперше застосувала батальйонні та ротні тактичні групи. Свою апробацію вони проводили в бойових діях у районах Дебальцевого, Луганська та Донецького аеропорту. Саме ці факти стали підґрунтям концепції застосування БТГр та відмови від дій на широкому фронті загальновійськових з’єднань», — сказав Сергій Наєв.
На початку широкомасштабного вторгнення рф намагалася знищити українську ППО, але прорахувалася.
Російські БТГр не мали ефективного прикриття від ударів з повітря, мали проблеми в управлінні та логістиці, не були готові до ведення зустрічних та оборонних боїв, а також довготривалих осадних дій великих населених пунктів.
«Противник переоцінив можливі результати інформаційно-психологічної операції, не врахував спротив українського народу та активних дій з боку Збройних Сил України», — додав командувач Об’єднаних сил.
Після провалу операції «Київ за три дні» російські війська відмовилися від дій у складі батальйонно-тактичних груп та почали діяти у складі полків та бригад.
Майже всі важливі військові об’єкти противник прикриває ешелонованою системою ППО та засобами РЕБ.
Найбільшу загрозу становлять ракетно-авіаційні удари із застосуванням літаків дальньої авіації, оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер», гіперзвукових авіаційних комплексів Х-47М «Кинджал», зенітно-ракетних систем С-300/400 та іранських дронів-камікадзе типу Shahed-131/136.
Ворог запускає ракети та БпЛА з глибини території рф, що не дозволяє їх уражати на більшій траєкторії польоту.
«Як бачимо, найбільшим ресурсом росії є людський. Тому наші Сили оборони й надалі стримуватимуть тривалі штурми ворожої піхоти», — додав Сергій Наєв.
За його словами, Збройні сили України, починаючи з 2014 року, значно збільшили свій бойовий склад та перейшли на більш гнучку та дієву систему управління відповідно до стандартів НАТО.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»