Століття життя: піаністка та корифейка Національної опери відзначила золотий ювілей
Свого часу Алла Давидівна Ямпольська працювала з багатьома зірковими солістами оперної сцени та отримала низку почесних відзнак, як кращої концертмейстерки.
Нещодавно керівництво Національної опери України, де впродовж 1959-1989 років працювала Алла Ямпольська, завітало в гості до ювілярки, щоб висловити їй свої найкращі побажання.
До привітань долучилися генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна, художній керівник опери Анатолій Солов’яненко та корифеї театру, співачки: Марія Стефʼюк та Людмила Семененко, а також концертмейстер Костянтин Фесенко.
Про це повідомляється на офіційній сторінці театру у Facebook.
«Це велике щастя — доторкнутися до Легенди! Адже Алла Давидівна співпрацювала з багатьома видатними майстрами оперної сцени другої половини XX століття», — зазначив у своєму дописі Анатолій Солов’яненко.
На питання як почувається ювілярка у свої 100, Алла Давидівна відповіла: «Хіба що підводить зір, а так наче десь пів року, як пішла з театру».
Нагадаємо, що Алла Ямпольська народилася 5 лютого 1924 року в родині музикантів.
Її батько — Ямпольський Давид Володимирович був трубачем, диригентом, педагогом: у 1918–34 — викладав у Воронезькому музичному училищі був і диригентом Воронезького симфонічного оркестру, з 1934 — соліст, 1946–56 — артист оркестру Київського Державного академічного театру опери та балету імені Тараса Шевченка; від 1938 — викладач Київської консерваторії.
Алла Ямпольська у 1949 році закінчила фортепіанний факультет Київської консерваторії. У 1948–49, 1951–59 — концертмейстер кафедри співу вишу.
У 1950–51 — концертмейстер Українського радіокомітету, у 1959–89 — Київського театру опери та балету імені Тараса Шевченка.
Була концертмейстеркою співаків Київської опери, які брали участь у Всесоюзному конкурсі імені Михайла Глінки (Ламара Чконія, Олександр Чулюк-Заграй, 1960), Міжнародного конкурсу молодих оперених співаків у Софії (Валентина Река, Надія Куделя, 1967). У складі колективу театру гастролювала у Югославії, Болгарії, Німеччині, Іспанії, Швейцарії, на Кубі та в інших країнах.
Також Алла Ямпольська отримала відзнаку, як краща концертмейстерка Міжнародних конкурсів вокалістів імені Миколи Лисенка (2002) та Бориса Гмирі (2004).
До теми: Свідки історії: дві мешканки Києва відсвяткували 100-річні ювілеї.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»