Як добратися з Києва до Гданська: путівник мандрівника
Гданськ — це одне з найстаріших та найхолодніших міст Польщі. Воно розташоване на березі Балтійського моря, тому тут особливий клімат. Влітку температура підіймається лише +17 градусів, взимку — опускатися до -20°C.
Гданськ вважають столицею Приморського воєводства. Місто та порт в ньому стало свідком важливих історичних подій ще часів Другої світової війни.
Гданськ також відомий як бурштинова столиця світу. Тут знаходиться майже 90% світових запасів бурштину. Сюди варто приїхати лише за тим, щоб прогулятися бурштиновими крамницями. Проте, це не єдине, чим цікаве місто. Гданськ — це культурний центр Польщі. Тут десятки музеїв та театрів, які радо відвідують як туристи, що вперше відвідують Гданськ, так і ті, хто вже був у цьому місті.
Як добратися до Гданська з Києва
Для подорожі з Києва до Гданська мандрівники можуть обрати автобус чи поїзд. Вибір залежить від особистих переваг, бюджету та готовності до тривалої подорожі.
Автобус: Автобус Київ — Гданськ — це дешевий та комфортний варіант. Більшість автобусів облаштовані кондиціонерами та мають комфортні сидіння. Тривалість поїздки понад 20 годин.
Поїзд: Подорожі поїздом — це вдалий варіант для сімей з дітками та людей, які не люблять сидіти в кріслі. Плюсом мандрівки залізницею є красивий вид із вінка купе, що змінюється щохвилини. Недоліком тривалість подорожі та потреба пересадки на деяких маршрутах.
Автомобіль: Подорож машиною підійде тим, хто хоче скласти власний маршрут. Автомобіль не скоротить час у дорозі, але дозволить зупинятися, де завгодно.
Поради щодо перетину кордону 2024
Підготовка до перетину українсько-польського кордону вимагає ретельного планування, особливо з 2022 року. Найперше потрібно пересвідчитися, що усі, хто планує їхати з вами, мають право на виїзд за кордон. Потрібно зважати на те, що у воєнний час чоловіки від 18 до 60 років, не мають права покидати країну. Виїжджати за кордон можуть лише ті чоловіки, що є інвалідами 1-3 груп; мають трьох неповнолітніх дітей або є єдиним батьком неповнолітньої дитини. Також виїхати за кордон чоловіки, що є опікунами неповносправних осіб. У всьому іншому підготовка до перетину українсько-польського кордону не відрізняється від довоєнного часу. Ось вісім порад для тих, хто планує подорож:
- Переконайтеся, що у вас є дійсний закордонний паспорт. Якщо ви подорожуєте на власному транспорті, переконайтеся, що всі документи на автомобіль в порядку.
- Зробіть дозвіл на перетин кордону дитини, якщо вона подорожує одним із батьків. У зв’язку зі складною ситуацією в Україні, мама дитини може перетинати кордон без дозволу батька, проте довідка для довготривалої подорожі буде не зайвою.
- Оформіть страхування. Воно допоможе запобігти фінансовим втратам і незручностям під час подорожі: покриває медичні витрати, втрату або крадіжку багажу, скасування або переривання подорожі.
- Запишіть номери екстрених служб в Польщі на випадок надзвичайних ситуацій. Також занотуйте номер страхівки та контакти компанії, в якій її оформили.
- Ознайомтеся з митними правилами, особливо щодо обмежень на ввезення товарів, валюти, алкоголю, тютюнових виробів та ліків.
- Перевірте актуальні вимоги щодо вакцинації, тестування та карантину. Робіть це на офіційних сайтах або через консульські служби.
- Вивчіть базові фрази польською мовою: привітання, подяка, і запитання про напрямок, можуть бути корисні. Це допоможе полегшити комунікацію на кордоні та під час подорожі.
- Поважайте місцеві звичаї та культуру. Це допоможе уникнути непорозумінь.
Якщо ви виконали усі вісім пунктів із нашого списку, час перейти до приємного: вибрати місця, яку плануєте відвідати під час подорожі.
Леонід РУДЕНКО