Міністр оборони України назвав десять здобутків команди
Повернення коштів у державну скарбницю, перевірки ТЦК та міжнародна підтримка.
Минулий тиждень був надзвичайно інтенсивним для команди Міністерства оборони України. Міністр Рустем Умєров умовно поділив здобутки на внутрішні та міжнародні.
Він наголосив, що робота продовжується. Також Умєров подякував СБУ, ДБР та ГПУ за злагоджену кооперацію та професійну роботу.
Зокрема, спільними зусиллями:
1. Повернули в бюджет 1,5 млрд грн, які фігурують у корупційній схемі придбання артилерійських снарядів для ЗСУ.
2. Ще на 1,5 млрд грн — Міністерство оборони виграло суд у справі ТОВ «Львівський арсенал» за непостачання оплачених мін.
3. Вручили підозри колишнім та теперішнім посадовцям Міністерства та їх спільникам, які за версією слідства заволоділи майже 1,5 мільярдами гривень Міноборони для закупівлі мінометних пострілів для ЗСУ.
4. Команда Міністерства продовжує незаплановані перевірки складів з продуктами в військових частинах. Виявили непопоставку продовольства на понад 50 млн грн. Фіксуємо порушення, по кожному випадку окремо розбираємось. За результатами попередньої поїздки минулого тижня, Міністерство оборони змінило постачальника деяким військовим частинам.
5. Проводимо незаплановані перевірки ТЦК та СП в регіонах. Фіксуємо багато порушень. Команда Міноборони працює над тим, щоб системно виправити всі недоліки.
Щодо міжнародної підтримки України, то тут теж вагомі результати:
1. Рамштайн. Провели перше у 2024 онлайн-засідання. Понад 50 країн. Підтримка України продовжується.
2. Спільне виробництво в Україні. Україна й Бельгія підписали 6 документів про співпрацю в оборонній промисловості.
Разом з Міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишином провели зустріч з делегацією бельгійського Міноборони та представників оборонних компаній на чолі з Національним директором з питань озброєнь та матеріальних ресурсів Збройних сил Бельгії Фредеріком Гютінком.
3. Спільний форум з локалізації виробництва з країнами Балтії. В України великий потенціал з країнами Балтії по розширенню виробництва дронів та боєприпасів до них.
4. Коаліція дронів. + 2 країни. Швеція та Велика Британія заявили про готовність доєднатись до коаліції та разом посилити Україну більшою кількістю дронів.
5. ІТ коаліція. Новий учасник — Нідерланди. Країна вклала в коаліцію — 10 млн євро.
Раніше аудит в Міноборони виявив на 10 мільярдів гривень порушень, тож Рустем Умєров розповів про «велику чистку».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»