Дивовижна колекція віял: розкішні аксесуари покажуть у Будинку-музеї Тараса Шевченка
Захоплюючу історію віял розкаже приватна колекція Олександра Міловзорова, яку представлять завтра у Будинку-музеї Тараса Шевченка в Києві.
Попри те, що віяла є одним з найулюбленіших предметів жінок у всьому світі, колекціонерів цього аксесуару — небагато.
Час невблаганний до цих розкішних і крихких водночас речей. Але видатний художник сучасності Олександр Міловзоров все ж зібрав таку колекцію і представить віяла з надзвичайними історіями.
У Будинку-музеї Тараса Шевченка розповіли, що почалась унікальна збірка з віяла мами Художника, Ольги Миколаївни. Її віяло початку 20 століття й дало старт колекціонуванню.
«Відкрийте для себе 43 виняткових твори досконалості європейських і азійських виробників віял 18-20 століть на виставці віял із колекції Олександра Міловзорова
За конструкцією це складані віяла пліє і брізе, пір’яні віяла та жорсткі японські віяла утіна», — анонсують виставку музейники.
Під час їх виготовлення поєднували живопис, графіку, різьблення, інкрустацію. Віяла рописані справжніми художніми мініатюрами — пасторалі, квіти, алегорії. Часто сюжети взяті із станкового живопису відомих «галантних”художників. Віяла прикрашені рідкісними матеріалами — черепаховий панцир, слонова кістка, золоті та срібні вставки, камінь.
Як відомо, віяло — це і об’єкт соціального визнання, улюблений аксесуар жінок вищого світу, має захоплюючу історію.
Фахівці розповідають, що ще з другого тисячоліття до н.е., за імператора У-Вана, з’явилися перші віяла-опахала. Імпортоване з Азії португальськими купцями в ХVІ ст., віяло підкорило європейські країни. 18 ст — золотий вік віяла.
Цей аксесуар став не тільки ефектним доповненням костюма, знаряддям флірту, а й справжнім витвором мистецтва. Відомі художники, передусім Буше, працювали над його створенням.
На виставці віял з колекції Олександра Міловзорова обіцяють і дуже рідкісні експонати:
«Відкриємо диво віяла — мистецького твору, ефектного аксесуара, «скіпетра пані».
Відкриття експозиції — о 15:00 у суботу, 20 січня, у провулку Тараса Шевченка, 8/A.
Читайте також:
«Столичний музей демонструє виставку до ювілею Параджанова: де побачити».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»