У Києві презентують антологію на тему українсько-російської війни
У виданні «Війна епохи постмодерну. Випробування вогнем» зібрані тексти різних авторів та різних жанрів.
18 січня в Національному музеї літератури відбудеться презентація антології «Війна епохи постмодерну. Випробування вогнем», що вийшла у видавництві «Саміт-Книга». Упорядник — Михайло Сидоржевський.
До книги увійшли проза, публіцистика, есеї відомих українських письменників на тему українсько-російської війни. Антологія, як спроба багатопланованого осмислення великої драми і великого випробування для українського народу, зумовленого вторгненням на нашу землю ворога. Війна, як екзистенція, і для кожного з нас зокрема, і для всього українського народу.
Як жорстокі і криваві бої з рашистськими окупантами на фронті, але і як драматичні потрясіння для всього українського народу, пов’язані з суспільними катаклізмами: плюндруванням ворогом наших земель, руйнуванням домівок, втратою близьких, загиблих до війні, щоденними ракетними обстрілами, мільйонами біженців, масовим збіднінням народу, психологічними стресами і травмами.
Серед авторів: Борис Артемов, Олег Баган, Надія Гармазій, Микола Гриценко, Олександр Гунько, Ігор Зоц, Тадей Карабович, Інна Ковальчук, Володимир Коскін, Олександр Марченко, Анатолій Матвійчук, В’ячеслав Медвідь, Галина Пагутяк, Наталка Поклад, Ірен Роздобудько, Михайло Сидоржевський, Євген Силкін, Андрій Содомора, Леся Степовичка, Ярослав Ткачівський, Леонід Тома, Сергій Тримбач, Василь Трубай, Наталка Фурса, Раїса Харитонова, Олександр Хоменко, Григорій Цимбалюк, Василь Шкляр, Артем Ясиновський.
«У цій книзі зібрані різні тексти — як за рівнем заглиблення в тему війни, так і за жанрами. Тут проза, публіцистика, есеї, історичні дослідження. Кожен автор — зі своєю історією війни з ненависним ворогом, зі своїми рахунками, виставленими окупантам», — зазначив Михайло Сидоржевський.
Видання є одним з переможців мистецького конкурсу МКІП «Книга для зміцнення національної єдності», на якому обирали книги на теми української національної та громадянської ідентичності, героїчного протистояння українського народу російському загарбнику, відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України.
Коли: 18 січня о 16:00
Де: Національний музей літератури, вулиця Богдана Хмельницького, 11
Вхід вільний
Нагадаємо, 22 січня у Києві відкриють виставку, присвячену пам’яті Максима «Далі» Кривцова. В експозиції представлять фото, зроблені Максимом та доповнені його поезіями.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»