У столичному музеї відбувся благодійний концерт для підтримки пораненого військового
25-річний Андрій Цьох впродовж шести років захищав нашу Батьківщину на фронті, але отримав важке поранення, втративши три кінцівки.
Нещодавно у вітражній залі Національного музею медицини на підтримку військового відбувся музичний захід — «Місто Марії».
До акції долучилися відомі мистецькі колективи: хор Національного будинку музики України LIATOSHYNSKYI CAPELLA на чолі з диригентом Богданом Плішем та квінтету солістів камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії (художній керівник та головний диригент Василь Крячок).
Концертна програма розпочалася зворушливим твором сучасного британського композитора Ендрю Лоуренса-Кінга «Плач за Маріуполем», яким вшанували пам’ять усіх загиблих українців у кривавій війні.
Впродовж вечора музиканти дарували також відвідувачам незабутні твори класичної музики, серед яких фрагменти симфонії соль мажор Антоніо Вівальді, знаменита «Маленька нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта та концерт №3 Дмитра Бортнянського.
Музичну програму чудово доповнили традиційні українські колядки в обробці Кирила Стеценка, Олександра Кошиця, Якова Яциневича та Остапа Нижанківського.
Окрасою концерту став незабутній «Щедрик» Миколи Леонтовича.
А музичний вечір завершився Духовним гімном Миколи Лисенка «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни…», а також знаменитою «Молодією» Мирослава Скорика — саундтреком до фільму «Високий перевал».
«Музеї завжди були скарбницею історії та культури. Наразі вони швидко адаптувалися до нових воєнних реалій життя, зумівши поєднати свої основні функції з благодійними акціями. Це є дуже важливим, адже наш музей став не лише майданчиком для культурно-мистецьких заходів, але й допомагає цивільним відчути свою дотичність до подій, які відбуваються зараз у нашій країні», — зазначили в Національному музеї медицини.
За їхніми словами, благодійний концерт «Місто Марії» проходив у межах виставкового проєкту головної художниці Національної опери України Марії Левитської, яка наразі триває в музеї.
Головна художниця Національної опери України присвятила свій мистецький проєкт українським захисникам, які боронять нашу Батьківщину, жертвуючи своїм здоров’ям та життям.
«Відома театральна художниця у своїх роботах, не просто зобразила власні емоції та переживання подій війни на полотнах, вона відчула їх своїм серцем та своєю душею. І проявом цих почуттів стала потреба допомогти тим, хто стоїть на варті нашого з вами життя. Так виникла ідея підтримки пораненого воїна Андрія Цьоха, який переніс 15 операцій, втратив три кінцівки. Попереду складне протезування, на яке підуть кошти зібрані під час благодійного концерту», — розповідають в Музеї медицини.
Нагадаємо, що виставка «Бестіарій війни» триватиме до 19 січня.
Нагадаємо, що долучитися до збору на реабілітацію Андрія Цьоха можна за посиланням.
До теми: до 21 січня у столиці також триває благодійний артпроєкт. В артпросторі Mandarin Maison демонструють персональний художній проєкт «Мистецтво для радості життя» відомого сучасного художника Олександра Клименка, що здійснюється відповідно до його авторської програми «Відродження України».
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»