Водійки та електромонтерки: міська влада допомагає жінкам здобувати нові професії
У місті впроваджуються низка проєктів, що допомагають жінкам бути економічно незалежними — спробувати себе в новій професії.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда розповіла про те, що завершуються перші водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну і водночас впроваджується ще один проєкт з навчання жінок нової професії. Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуці.
«Завершуються перші водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну. Учасниці першої групи розпочали навчання у вересні минулого року. Зараз успішно склали теоретичну частину та вже завершують практичну. Сподіваюся, у лютому вони всі складуть іспити, отримають водійські права та здобудуть економічну незалежність», — зазначила Марина Хонда.
Також вона розповіла про наступний пілотний проєкт — навчання жінок, які хочуть опанувати професію електромонтерки.
» Фонд Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine підтримали нашу ініціативу та відкрили набір учасниць на платформі ВОНА хаб. Київська область», — зазначила Марина Хонда.
На курсах жінки зможуть:
- ознайомитися з базовими знаннями електромонтажу (прокладання електропроводки, встановлення і ремонт розеток, вимикачів);
- зрозуміти принципи роботи електрообладнання та їхню будову;
- отримати знання щодо системи електропостачання.
Навчання проходитиме у змішаному форматі онлайн та офлайн у Києві, у приміщенні Навчально-практичний Центр відновлювальної енергетики.
Для участі в проєкті обов’язково необхідно заповнити реєстраційну форму: https://e.surl.li/ijgxsn
Дедлайн подачі заявок — 25 січня 2024 року. Після формування групи з вами звʼяжуться карʼєрні радниці, щоб повідомити деталі.
Марина Хонда зауважила, що цей проєкт уже зацікавив жінок-керівниць ОСББ, учасниць програми Центр стресостійкості Києва «Добре сусідство». Тож вона запропонувала долучитися усім жінкам, які хочуть спробувати нову для себе професію.
Також у КП «Київський метрополітен» запрошують жінок на курси машиністок електропоїздів. Початок навчання — 22 січня.
Нагадаємо, що у 2017 році в Україні скасували наказ Міністерства охорони здоров’я про Перелік важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких заборонялося застосувати працю жінок, що діяв із 1993 року. Тож «Київський метрополітен» зазначає, що жінки також можуть подавати свої кандидатури.
«Жінки мають право працювати у будь-якій сфері», — наголосила Марина Хонда.
До теми: «Важливо, щоб жінки були економічно незалежними».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»