Киянин створив «Капсулу життя» для захисту від ракетних обстрілів
Таке укриття розробник уже встановив для однієї родини замовників.
Розробник та виробник деревопереробного обладнання Сергій Захарін розпочав виготовлення модульної конструкції «Капсула життя», яка рятуватиме від наслідків ракетних обстрілів.
Таку капсулу вже встановила собі родина з Київщини.
Про свій винахід Сергій розповів dev.ua.
«Укриття „Капсула життя“ — збірна сталева конструкція, розроблена для квартир багатоповерхівок, приватних будинків, офісних будівель та приміщень, де немає можливості встановити монолітну конструкцію. Капсула збирається зі сталевих елементів, які з’єднуються між собою болтами, та кріпиться до опорної стіни. Поки що є два варіанти укриття: для трьох та шести осіб», — розповів розробник.
Зазначається, що «Капсула життя» має витримати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм) у результаті падіння або розриву будь-яких боєприпасів, проте вона не розрахована на пряме влучання.
За розрахунками Сергія, капсула має вогнетривкість до 30 хвилин. Тому він радить розміщувати всередині вогнегасник, респіратори та кисневі балончики.
Конструкція має аварійні люки з трьох сторін, якими можна скористатись, якщо двері виявляться заблокованими. Крім того, з кожної сторони капсули є зачепи, за допомогою яких її можна буде підняти краном чи вантажівкою.
«Капсулу життя» розробник тестував двічі. Перший раз на конструкцію було скинуто бетонну плиту вагою у 1100 кг з висоти 9,3 м. У момент падіння Сергій знаходився всередині.
Ціль другого випробування — показати, що конструкція настільки міцна, що у випадку, якщо складеться будинок, а капсула буде на першому поверсі, вона витримає на собі всю вагу уламків. В результаті укриття витримало 43 тонни. Конструкція просіла лише на 15 міліметрів, а коли плити зняли — вона вирівнялась до свого початкового стану.
Зазначається, що собівартість «Капсули життя» — 53 000 грн. Майже всі витрати це вартість матеріалу. Конструкцію чоловік продає за 70 000 грн. З отриманих коштів він платить податок у 5%.
Читайте також: Ходив на блокпости й налаштовував зв’язок: як випускник Київської МАН перетворив дитяче хобі у справу життя.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»