Обережно, шахраї: від імені Укрпошти аферисти розсилають фейкові повідомлення
В Україні активізувались шахраї, які від імені Укрпошти розсилають фейкові SMS про надходження посилок.
У повідомленнях йдеться про нібито надходження клієнту поштового відправлення, але для отримання посилки необхідно оновити номер будинку, назву вулиці тощо. Тут же наводиться адреса сайту, на який необхідно перейти, щоб внести зміни. Ці посилання ведуть на підконтрольні шахраям ресурси, щоб красти персональні дані та гроші з картки.
В Укрпошті закликають не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, отримувати дані про посилки лише на офіційному сайті поштового сервісу або через застосунок. Національний оператор поштового зв’язку України вже звернувся до кіберполіції з проханням перевірити діяльність осіб, які причетні до цих розсилок.
Щоб не стати жертвою шахраїв Укрпошта рекомендує:
- Не переходьте за сумнівними посиланнями. Єдиними офіційними сайтами Укрпошти є https://www.ukrposhta.ua/ua та інтернет-магазин: https://postmark.ukrposhta.ua.
- Отримуйте дані про надходження посилки лише на офіційному сайті Укрпошти або у застосунку.
- Перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних — навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт.
- Не повідомляйте стороннім людям коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.
- Не відкривайте повідомлення, які вважаєте підозрілими. Бажано одразу їх видаляти.
- Якщо ви все ж ввели дані своїх платіжних карт на фішингових сайтах, негайно звертайтеся до технічної підтримки вашого банку.
Нагадаємо, що фішинг (від англійського phishing — видобування) — це вид інтернет-шахрайства, який полягає в крадіжці конфіденційних даних користувачів.
Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець попередив про шахраїв, що створюють у соцмережах акаунти, в яких представляються звільненими з полону захисниками та обіцяють надати інформацію про інших військових, яких «бачили» у ворожому полоні. Після цього аферисти починають видурювати гроші у родичів.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»