Метро й добудова шляхопроводів: Кандибор назвав пріоритети столичної дорожньої галузі у 2024 році
Директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор розповів про ситуацію з ремонтом ділянок столичного метрополітену й перспективи розбудови транспортної інфраструктури у 2024 році.
«Вечірній Київ» розпитав Руслана Васильовича про фейки навколо метрополітену й про кадровий голод у транспортній сфері столиці. Говоримо також про добудову з’їздів з Подільсько-Воскресенського мостового переходу на лівому березі й про дощову каналізацію у місцях частих підтоплень після злив.
— Щодо ситуації на ділянці Оболонсько-Теремківської лінії метрополітену. Розкажіть, будь ласка, чи мають рацію активісти, що розповідають про повне перекладання ділянки метро між станціями «Либідська» та «Деміївська»?
— Наголошу: ми вперше за всю історію столичної підземки стикаємося з ситуацією, коли почалося руйнування тунелю. При чому на досить новій гілці, яку повністю відкрили в 2013 році, коли завершили станцію «Теремки». А наприкінці 2010 року була відкрита станція «Деміївська». Проте вже в березні 2011 року (через 3 місяці після відкриття), на тунелі з’явилися перші тріщини. Це говорить про якість тодішнього будівництва, а також складні гідрогеологічні умови місцевості, зокрема ґрунти, через які проходить ділянка метро.
— Нині є якісь сучасні методи, щоб локалізувати й позбутися аварійної ситуації?
— Так, є. Наразі в місцях просідання ґрунту поблизу станції метро «Деміївська» були пробурені свердловини для проведення геологічних досліджень. Незабаром будуть готові результати. Після чого будуть визначені об’єми та види робіт, які виконуватимуться на цій ділянці.
Закінчити роботи та відновити рух планується протягом 6-ти місяців. Наразі фахівці розробляють відповідні заходи для ліквідації наслідків ситуації. Все ж таки будемо розкопувати тунель ззовні в місці просадки для стабілізації ґрунту.
Щодо будівництва нової гілки замість існуючої — це фейк. Буде замінена ділянка 40 метрів тунелю. Й все.
— Чи правда, що на ситуацію вплинули води річки Совка, а також наднормові опади листопада\грудня?
— По факту попередні висновки геологів такі: ґрунти дійсно сильно перезволожені. Наразі важко сказати, яка річка змінила свої підземні потоки. Нині фахівці шукають місце, звідки йде вода. Свою роль зіграло й сейсмічне навантаження, динаміка руху метро, автомобільний рух. Відбувалось ущільнення ґрунту, а ґрунтові води шукали собі вихід, в результаті утворилась така водна капсула.
Нині майже щодня з’являються повідомлення «фахівців», які підхоплюють телеграм-канали щодо закриття на ремонт тих чи інших ділянок метро. Зокрема, згадують і червону гілку метро. Наголошу: заплановане на наступний рік виконання робіт із підсилення опор мосту Метро не вплине на роботу метрополітену.
На сьогодні розробляється проєктна документація щодо підсилення опор мосту. Уже наступного року заплановано виконання цих робіт. При тому червона гілка метро працюватиме в штатному режимі.
Те саме скажу й про фейк із закриттям ділянки між станціями «Почайна» — «Тараса Шевченка». Роботи планувалися давно, наразі мова про її перекриття не йде.
— Що можна зараз сказати про розвиток транспортної інфраструктури міста на наступний рік у зв’язку з прийняттям бюджету міста — 2024?
— Пріоритетом у наступному році у нас буде «інклюзія». Це поточні роботи з пониження бордюрів, масштабне перевлаштування об’єктів інфраструктури для забезпечення доступності для людей з інвалідністю. На зупинках комунального транспорту будемо робити підвищення, щоб було зручно сідати в громадський транспорт. Це першочергові роботи. При виконанні робіт з капітального будівництва транспортних об’єктів обов’язково будуть враховуватись потреби людей з інвалідністю.
— Які роботи плануєте завершити?
— У 2024-ому маємо завершити ті роботи, що розпочали в попередні роки. Мусимо їх завершити, адже їх вартість постійно зростає й надалі зростатиме в кілька разів.
Також наступного року Корпорацією заплановано у рамках будівництва і капітальних ремонтів здійснити роботи на 17 об’єктах. Зокрема, планується завершити роботи, розпочаті у попередні роки, а саме: реконструкція Дегтярівського шляхопроводу та розв’язки на перетині вулиць Богатирської з Полярною, капітальний ремонт тротуарної частини проспекту Володимира Івасюка, капітальний ремонт вулиці Митрополита Василя Липківського, проспекту Повітрофлотського, Кільцевої дороги на ділянці від повороту у м. Вишневе до Жулянського шляхопроводу.
Одним з основних напрямків у 2024 році залишаються ремонти аварійних мостів і шляхопроводів. Зокрема, запланували реставраційні роботи автопроїздів мосту Метро через р. Дніпро (протиаварійні роботи), реконструкція шляхопроводу на перетині вул. Будівельників з Броварським проспектом і Святошинсько-Броварською лінією метрополітену біля станції метро «Дарниця», капітальний ремонт чотирьох шляхопроводів.
— Чи будуть проводитися роботи, які унеможливлять підтопленні доріг?
— Будуть. Запланували виконати у прийдешньому році капітальний ремонт трьох ділянок дощової каналізації, адже саме заміна та ремонт дощової каналізації унеможливлює підтоплення під час раптових залпових злив та забезпечує безпечні та комфортні умови руху для автомобілістів і пішоходів. Так у 2024 році розпочнемо роботи по ремонту дощової каналізації по вул. Пантелеймона Куліша — ріг вул. Каховської, дощової каналізації по вул. Табірній від буд. № 3-38 та завершені роботи з капітального ремонту дощової каналізації по вул. Оленівській, 11 у Подільському районі.
— Можна розраховувати на продовження будівництва з’їздів з Подільсько-Воскресенського мостового переходу на лівому березі?
— Заплановано, що у 2024 році буде продовжено будівництво для забезпечення транспортного сполучення заїздів та з’їздів з Подільського мостового переходу на вулицю Оноре де Бальзака.
По об’єкту «Будівництво Великої Окружної дороги на ділянці від просп. Маршала Рокоссовського до вул. Богатирської з будівництвом транспортної розв’язки в різних рівнях» у 2024 році заплановано завершити роботи з будівництва підземного пішохідного переходу та продовжити роботи з влаштування мереж зовнішнього освітлення.
Передбачили фінансування об’єктів будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі».
— Чи є в Києві кадри на весь цей великий обсяг робіт по метрополітену?
— Нині існує велика проблема з робітниками. Проте компанія, яка візьме на себе зобов’язання по ремонту, мусить забезпечити кадрову політику.
— Скільки не вистачає нині працівників в транспортній сфері столиці?
— З початку великомасштабної війни транспортна галузь столиці втратила орієнтовно 3 тисячі фахівців. Люди звільнилися, багато пішли захищати Батьківщину. Із водіями взагалі катастрофа як у наших районних шляхово-експлуатаційних підприємствах, так і у КП «Київпастранс», у якого мобілізували 400 водіїв до армії. Також станом на сьогодні у лавах Збройних Сил України та Сил територіальної Оборони перебувають 318 працівників комунальних підприємств КК «Київавтодор».
До теми. Раніше Руслан Кандибор заявив, що якби не припинили рух поїздів на ділянці між станціями «Либідська» та «Теремки», могли бути жертви. Відсьогодні на «синій» гілці від «Деміївської» до «Теремків» запрацював «човниковий» рух.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»