У центрі Києва запрацював гуманітарний хаб Старобільської громади
В хабі люди, що евакуювалася з окупованих територій, можуть звернутися за допомогою та отримати підтримку.
Учора у Печерському районі відкрили гуманітарний хаб Старобільської районної державної адміністрації у місті Київ. Як зазначили у Старобільській РДА, це місце, яке створювалося з душею, куди можна звернутися за допомогою, отримати підтримку, пораду, долучитися до інформативних заходів, вирішити нагальні питання, зрештою, просто поспілкуватися і зустрітися один з одним.
На відкритті була й заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, яка ініціювала поповнення бібліотеки новоствореного хабу. Вона передала 100 сучасних українських книжок, що були зібрані київськими бібліотеками та видавцями завдяки Департаменту культури КМДА, Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва та Українській асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.
«Кияни та луганчани разом в цій війні, — зазначила Ганна Старостенко. — Це місце, де люди, котрі були змушені евакуюватися з окупованих територій, можуть отримати підтримку, консультацію та простір для спілкування. Завдяки нашому доброму другові Ігорю Степуріну ми привезли книги та поповнили бібліотечний фонд хабу.
Мій зв’язок з цим краєм особливий: моя мама родом зі Старобільщини, там я проводила усі свої шкільні канікули у дитинстві, тому мені особливо болить за те, що росія руйнує цей край. Я часто бачу Старобільщину у своїх снах. Вірю, завдяки нашим ЗСУ ми все відвоюємо, все повернемо, все відбудуємо!».
Завдяки переданим книжкам, на базі гуманітарного хабу у місті Київ буде діяти сучасний культурно-дозвіллєвий простір «Коло єднання».
До земляків зі словами вітання звернувся митець, музикант, письменник, поет, громадський діяч Сергій Жадан. Він згадував рідний дім, прекрасні краєвиди Старобільщини та фестиваль на центральній площі Старобільська під українськими прапорами. Завершив свій виступ традиційно власною поезією.
«Нині тисячі мешканців району розкидані країною та світом. Сьогодні це особливо зворушливі зустрічі — побачити свого, перетнутися з земляком. Ніби голоси з минулого життя, — написав Сергій Жадан. — Хоча так говорити, не зовсім вірно. Наша пов’язаність, наша взаємоперепоетеність стосуються не лише минулого, але й майбутнього. Того майбутнього, де ми всі будемо мати змогу повернутися в свої доми. Головне — не забувати звідки ми й хто ми. Приємно було зустрітися з земляками. Обов‘язково побачимося в українському Старобільську».
Хабі Старобільска розташований у центрі Києва, на бульварі Лесі Українки, 26А, кабінет 330.
До теми:
- Куди звертатись переселенцям для працевлашування. Для ВПО мати роботу — означає стабільний заробіток, реалізація потенціалу, можливість інтегруватись у новій громаді, а також мотивацію на подальше втілення планів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»