У Київському університеті Грінченка відкрили сучасний центр вивчення корейської мови та культури
В межах Дня Факультету східних мов відбулося відкриття обладнаного за сучасними стандартами Центру кореєзнавства.
Столичний Університет разом із корейською стороною підписали Меморандум про співробітництво з Корейським освітнім центром, договір про співробітництво з Асоціацією корейців України та Корейським культурним центром.
Участь у відкритті взяли консул Республіки Корея в Україні Чон Кьон Бе, директор Корейського освітнього центру в Україні Джон Чон Юн, директор Всеукраїнської асоціації корейців Ігор Кім.
Під час зустрічі присутні також окреслили подальші перспективи співпраці та спільні проєкти.
Проректор, голова комісії з реорганізації Університету Грінченка Олександр Турунцев подякував представникам Кореї за підтримку України та наголосив, що відкриття Центру кореєзнавства неодмінно сприятиме зміцненню дружніх і взаємовигідних зв’язків між двома країнами.
«Дуже пишаємося тим, що в нас з’явився Центр кореєзнавства. Наразі Університет сформував проєктну групу щодо започаткування Освітньої програми „Мова і література (корейська)“, і з 2024 року буде перший набір філологів-кореєзнавців», — зазначив Олександр Турунцев.
Під час урочистостей працівників Факультету східних мов Університету Грінченка нагородили подяками і грамотами.
Завідувач новоствореного Центру, професор, доктор політичних наук, почесний президент Всеукраїнської асоціації корейців Кан Ден Сік вручив сертифікати випускникам першого навчального курсу з корейської мови.
Гості мали змогу переглянути танцювальні номери від хореографів Корейського культурного центру.
«Вечірній Київ» писав про те, як в університеті Грінченка вивчають та досліджують спадщину видатного українця Бориса Грінченка. Борис Грінченко зробив неможливим заперечення нашої історії — так кажуть автори фільму про лексикографа, письменника та упорядника першого фундаментального «Словника української мови».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»