Світові тренди експорту кукурудзи: про зростання попиту
На зовнішніх ринках щорічно реалізується 75-85% української кукурудзи.
Світове виробництво кукурудзи зростає з кожним роком. Це обумовлено насамперед збільшенням населення планети та зміною екологічних політик у бік використання біоетанолу та інших джерел альтернативної енергії. Тому не дивно, що якісна продукція — зерно та продукти перероблення кукурудзи — мають настільки великий попит.
Перший український агромаркетплейс Гленділ допоможе легко та безпечно експортувати кукурудзу, соняшник, жито, ріпак та інші культури. Ця платформа надає користувачам доступ до пропозицій з усього світу, ефективні інструменти для торгівлі та цілодобову підтримку на кожному етапі. Для кожного учасника ринку Гленділ розробив цифрові та фінансові рішення, що допоможуть укласти найвигідніші контракти.
Гіганти на ринку кукурудзи
До найбільших світових виробників кукурудзи належать:
- США;
- Китай;
- Бразилія.
Також до гігантів можна віднести Аргентину, але не за масштабами виробництва, а за масштабами кукурудзяного експорту. Україна має схожу ситуацію, адже обсяги виробництва не дуже великі, але наша країна разом з Аргентиною, Бразилією та США входить до групи продавців, які забезпечують 85% експорту.
На зовнішніх ринках щорічно реалізується 75-85% української кукурудзи, а ще 15-25% залишаються для внутрішнього споживання. З них 90% йдуть на виробництво кормів.
Світові тренди ринку кукурудзи
На глобальному ринку кукурудзи наша країна займає 15%. Українським аграріям є куди розвиватись в цьому напрямку, але необхідно розуміти основні світові тренди.
Варто пам’ятати про сезонність, що значно впливає на ціноутворення. Такі гіганти експорту, як Аргентина та Бразилія, мають переваги перед Україною, адже в цих країнах збір урожаю починається у лютому. У другій половині сезону, коли ці країни починають конкурувати з нашою за попит у країнах-імпортерах, варто детально аналізувати всі ризики, що можуть бути з цим пов’язані.
Треба звертати увагу і на технології вирощування. Головними обмежувальними факторами в Україні є температурні режими навесні та влітку, волога та оптимальне мінеральне живлення. Можна стабільно нарощувати виробництво за оптимальних витрат, якщо навчитися контролювати ці фактори. Якщо контроль неможливий, то можна намагатися зменшувати ризики.
Вирощування та експорт кукурудзи — перспективний напрямок. Агромаркетплейс Гленділ допоможе аграріям і виробникам вигідно продати врожай.
Леонід РУДЕНКО