У Києві вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
У столиці проживає понад 34 тисячі ліквідаторів аварії.
14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня у багатьох районах до пам’ятних місць кияни принесли квіти, а в церквах відбулися поминальні служби.
Сьогодні у Києві проживає майже 70 тисяч осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 34 тисячі — учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
«Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, тож сьогодні ми висловлюємо їм свою найщирішу вдячність та схиляємо голови перед загиблими під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та померлими внаслідок опромінення», — наголосив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.
Саме 14 грудня 1986 року в газеті «Правда» було розміщено повідомлення про введення в експлуатацію комплексу захисних споруд на Чорнобильській атомній електростанції. Тож саме 14 грудня було визначено Днем вшанування пам’яті тих, хто поклав своє життя і здоров’я у боротьбі з наслідками чи не найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства.
Здавалося б страшні сторінки історії ніколи не можуть повторитися. Проте, з перших днів повномасштабного нападу росіян, окупанти захопили Чорнобильську АЕС, та окопалися у «рудому лісі». 31 березня 2022 року російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС. Після цього співробітники ЧАЕС показали розграбовані офіси та окопи у рудому лісі. Зокрема, окупанти знищили архів Чорнобильської АЕС, що збирали десятиріччями, а також викрали 133 джерела потужного радіоактивного випромінення.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»