Киянин став донором кісткового мозку для пацієнта, який бореться з раком крові
Ще один збіг відбувся в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.
В Українському реєстрі донорів кісткового мозку зафіксували черговий збіг донор-реципієнт. У вітчизняному реєстрі зараз зареєстровано 11 153 потенційних донорів. Це невелика кількість, проте він інтегрований зі світовими реєстрами, тож українці можуть стати рятівниками і розраховувати на підтримку людей з усього світу.
«Це третє співпадіння, коли донор з реєстру UBMDR пожертвував для когось клітини. Це важливо для усіх, для реєстру, бо для цього він був створений — разом з донорами, рятувати життя людей з раком крові», — розповів «Вечірньому Києву» керівник реєстру Роман Куць.
Донор-молодий хлопець, який майже одразу після здачі стовбурових гемопоетичних клітин відправився у стабілізаційний пункт, надавати допомогу нашим військовим. Його історію розповіли в Українському реєстрі.
«Я зареєструвався донором кісткового мозку цього літа, 2023 року, на форумі крові від БФ „Солом’янські Котики“. Коли мені подзвонили з реєстру — був на роботі, здивувався, бо пройшло тільки кілька місяців, а я вже донор. Сама донація пройшла чудово, прекрасний колектив Охматдиту, і колектив реєстру UBMDR. Зробили все, щоб донація пройшла успішно і максимально комфортно», — розповів молодий хлопець.
Донора обстежували у відділені трансплантації кісткового мозку НДСЛ Охматдит, забір клітин проводили в центрі служби крові найбільшої дитячої лікарні України.
Донорство безкоштовне, добровільне та анонімне. Забір крові триває до 5 годин. Після процедури донор йде додому.
До слова, днями в українському реєстрі знайшли рятівницю для дитини. Вона теж здавала клітини у Центрі крові Охматдиту.
Донорами кісткового мозку можуть стати українці віком від 18 до 35 років, для цього треба зареєструватися на ubmdr.org. Підтримати реєстрацію нових донорів можна, підписавши свій кешбек у МОНО банку для UBMDR підписуйся на одноразовий чи регулярний внесок.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»