«Ми виховуємо заміну собі»: Бондаренко розповів про перший склад молодіжної ради Києва
«Завжди, коли я бачусь з молоддю, я намагаюся їм донести, що питання молодіжної політики не завершуються на тому, що написано в законі. Молодіжна політика є в освіті, спорті, бюджетуванні та транспорті».
Найближчим часом у Києві розпочне роботу перший склад Київської міської молодіжної ради. До неї увійшли 55 представників, які мають стати рупором молоді у Київраді, відстоювати суспільні інтереси та розвивати молодіжну політику у столиці.
Заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко розповів «Вечірньому Києву», на що звертали увагу при відборі кандидатів, та чого очікують від першого складу КММР.
За його словами, кандидатів було багато, але частина з них підійшла до конкурсу дуже формально.
«Особисто я, під час відбору орієнтувався на мотиваційні листи кандидатів. Для мене важливо, яким люди бачать своє завдання, для чого вони сюди йдуть. Якщо людина не знає, для чого вона йде до молодіжної ради, то звичайно, перевагу віддавали тому кандидату, який розуміє свою місію», — пояснив Володимир Бондаренко.
Він додав, що мета Київради — зробити з молодіжної ради прообраз молодіжного парламенту.
«Завжди, коли я бачусь з молоддю, я намагаюся їм донести, що питання молодіжної політики не завершуються на тому, що написано в законі. Молодіжна політика є в освіті, спорті, бюджетуванні та транспорті. Їх інтерес має бути у кожній з галузей.
Чим старшою людина стає, тим менше у неї бажання до генерації якихось змін, вона прагне стабільності. Молодь навпаки є рушійною силою для розвитку та змін.
Вони добре знають, в якій країні, в якому місті хочуть жити. Можливо, їхні ідеї на початку будуть трохи футуристичними, але це означає, що над ними вже треба думати», — сказав секретар Київської міської ради.
Володимир Бондаренко уточнив, що у Київраді планують досягнути кількох основних завдань. Перше — сформувати нову політичну культуру, де молодь буде активним учасником.
«Ми формуємо зацікавленість молоді у тому, що вони не тільки мають права, але мають можливість впливати на процеси у своєму місті.
Друге — ми таким чином виховуємо заміну собі. Чому? Тому що цей депутатський корпус оновлений на 60%. На жаль, у ньому було певне розгойдування, тому що не кожен розумів, як ця система взагалі працює. Наше задання — дати молоді розуміння, як ця система працює, подивитися на неї зсередини. Можливо, вони
навіть запропонують нам щось змінити, і це буде чудово.
І далі люди, які зайдуть сюди (а я переконаний, що вони зайдуть) вже будуть розуміти, як усе працює, і що з цим робити», — пояснив Бондаренко.
До речі, 6 грудня Володимир Бондаренко та депутатка Київради Алла Шлапак обговорили особливості роботи органів місцевого самоврядування в умовах війни зі студентами Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Як зазначив Володимир Бондаренко, участь молоді в роботі органів місцевого самоврядування є важливою для забезпечення ефективної та сталої розбудови міста.
«Молодь є ключовим ресурсом для будь-якої країни, і її участь у процесах на місцевому рівні є необхідною. Якщо ми прагнемо стати частиною європейської спільноти, то зобов’язані створювати динамічне та відкрите суспільство, яке здатне ефективно реагувати на виклики і досягати сталого розвитку. Саме молодь приносить нові ідеї, креативні рішення та інновації, які можуть вдосконалити роботу місцевої влади. Молодь має бути в місцевому самоврядуванні», — наголосив Володимир Бондаренко.
Детальніше про те, як проходив відбір до Київської міської молодіжної ради, читайте за посиланням.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»