Урядовці України та Польщі частково змогли розблокували кордон
Міністерства України та Польщі погодили відкриття ПП «Угринів — Долгобичув» для порожніх фур.
Як повідомляє Мінвідновлення Україна та Польща погодили відкриття прикордонного пункту пропуску (ПП) «Угринів — Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок задля збільшення пропускної здатності кордону і зменшення навантаження на інші ПП, а також полегшення «єЧерги» для польських машин.
Відповідної домовленості досягли заступник міністра громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач і державний секретар Міністерства інфраструктури Польщі Рафал Вебер.
У релізі йдеться про створення в системі «єЧерга» окремих слотів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску «Ягодин — Дорогуськ» і «Краківець — Корчова» та запуск пілотного проєкту з реєстрацією в «єЧерзі» перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі — Мальховіце» терміном на один місяць.
«Питання скасування або змін до „транспортного безвізу“ не обговорювалося і не було на порядку денному», — повідомили у міністерстві.
Своєю чергою польські протестувальники наполягають на функціонуванні «Угринів — Долгобичув» і «Нижанковичі — Мальховіце» тільки для транспорту на реєстрації ЄС.
Така позиція є неприйнятною для України та Європейського Союзу.
» Це дискримінаційна норма стосовно інших країн», — заявили в Мінвідновлення.
Зараз разом із Директоратом Єврокомісії з транспорту та мобільності (DG MOVE) українське міністерство розробляє рішення щодо врегулювання ситуації на кордоні.
Йдеться про План дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску. Українська сторона повідомляє, що з її боку стратегія розвитку вже готова.
ДОВІДКОВО:
Через протест польських перевізників з 6 листопада, на прикордонних переходах «Ягодин — Дорогуськ», «Краківець — Корчова» та «Рава-Руська — Гребенне» черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку сягали до 53 км.
На українсько-польському кордоні було заблоковано 20 тис. транспортних засобів, а потік вантажних автомобілів через нього впав на 20-25%, повідомляє Мінвідновлення.
У четвер, 22 листопада, блокада українсько-польського кордону поширилася на прикордонний перехід «Шегині-Медика».
Організатори блокади, які вимагають скасування запровадженого з війною «транспортного безвізу» для України, повідомляли, що, згідно з офіційним дозволом місцевої влади, вона триватиме до 3 січня 2024 року, проте на окремих пунктах уже є дозволи про її продовження до лютого.
Нагадаємо, «митний безвіз» запрацював між Україною і країнами ЄС з жовтня 2022 року.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»