Реєстр екстрасенсів та астрологів: в Україні хочуть унормувати сферу «езотеричних послуг»
У разі затвердження законопроєкта реєстр діятиме на базі Міністерства освіти і науки України.
У Парламенті пропонують запровадити державне регулювання процесів у сфері «езотеричних послуг», відтак усім, хто практикує таку діяльність, доведеться реєструватися і платити податки до держбюджету.
Відповідний законопроєкт уже зареєстрували у Верховній Раді.
Законопроєктом пропонується ввести нововведення у Закон України «Про освіту», а термін «езотерична освіта» означатиме «отримання людиною знань та інформації, призначених для обмеженого кола осіб, які містять елементи, альтернативні загальноприйнятим науковим поняттям».
Астрологи, тарологи, нумерологи, екстрасенси, знахарі, цілителі та інші особи із сфери духовних практик, які мають статус фізичної особи — підприємця або іншої самозайнятої особи, мають добровільного зареєструватися у Реєстрі наставників у сфері езотеричної освіти Міністерства освіти і науки України.
За включення до Реєстру заявник сплачує адміністративний збір у розмірі однієї мінімальної заробітної плати. У подальшому така особа за кожний рік наявності інформації про неї у Реєстрі, починаючи з наступного року після включення, до 1 квітня звітного року сплачує адміністративний збір у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, який зараховується до Державного бюджету України.
Особи, включені до Реєстру, на законодавчому рівні наділяються певними обов’язками та правами, зокрема можуть проводити тренінги та інші освітні заходи на основі самостійно розроблених освітніх програм; видавати своїм учням дипломи; утворювати заклади освіти у порядку, встановленому чинним законодавством України тощо.
Особи, включені до Реєстру наставників у сфері езотеричної освіти, зможуть видавати у порядку, встановленому Кабміном, своїм учням іменні дипломи, інформація про які відображається у Реєстрі наставників (у профілі відповідного наставника). За видачу такого диплома з наставника справляється плата у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатної особи, за кожен виданий іменний диплом.
У випадку реалізації законопроєкту, автор ініціативи прогнозує збільшення доходів Державного бюджету України.
Читайте також: Уряд підтримав законопроєкт реформи вищої освіти: що зміниться
Оксана КОШОВА, «Вечірній Київ»