Україна робить усе для посилення боротьби з корупцією: заступниця голови Єврокомісії у Києві
Вера Юрова повідомила, що прибула до Києва, аби обговорити вступ України до ЄС.
Вера Юрова прибула до столиці у другій половині дня у понеділок.
«Я рада, що змогла приїхати до Києва. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і так довго, скільки буде потрібно», — написала пані Юрова.
Вона зазначила, що Єврокомісія рекомендувала Україні працювати над чотирма реформами до березня 2024-го:
- боротьба з корупцією;
- деолігархізація;
- регулювання лобіювання;
- закон про національні меншини.
«Якість та швидкість мають значення. Мала честь обговорити вступ України до ЄС представниками всіх політичних груп Верховної Ради», — розповіла вона.
Також віцепрезидентка Європейської комісії зустрілася з генеральним прокурором України Андрієм Костіним.
Заступниця голови Європейської комісії Вера Юрова вважає, що Україна робить усе для посилення боротьби з корупцією.
«Мій меседж Брюсселю і державам-членам, які обговорюватимуть і ухвалюватимуть рішення щодо нового процесу приєднання в середині грудня, полягає в тому, що Україна робить усе для посилення боротьби з корупцією», — сказала Юрова на брифінгу в Києві в понеділок.
«Критика, яку я іноді чую, полягає в тому, що в Україні є корупційні справи, тому це корумпована країна. Але я б сказала по-іншому: з того, що ми бачимо ці справи, і що вони розслідуються — ми бачимо, що Україна створює ефективну систему», — заявила вона.
Юрова висловила захоплення людям, які займаються реформами, необхідними для вступу України до ЄС.
Вона згадала про свої візити до Києва у 2017 та 2018 роках. Нині — на її думку, ситуація змінилась докорінно.
«Наразі я перебуваю в зовсім іншому стані порівняно з 2017 роком. Думаю, українцям набридла стара Україна, і вони хочуть нової системи. Хочуть, щоб інституції добре функціонували, розслідували випадки корупції на всіх рівнях, не тільки на високих, а й на нижчих рівнях. І я маю сказати, що вражена. Звісно, ще є над чим працювати», — пояснила Юрова.
Вона зазначила, що система має бути стійкою. Для цього потрібні три речі: «хороші закони, сильні інституції та правильні люди, які виконують свою роботу».
Читайте за темою:
«У Київ з візитом прибула парламентська делегація Чехії». Також у столиці в один день, 25 листопада, були спікери та представники парламентів Бельгії, Ірландії, Фінляндії, Польщі та Естонії.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»