Столична митниця передала до музеїв врятовані старожитності
Серед експонатів була холодна зброя, виготовлена до нашої ери та патефони середини XX століття.
Київська митниця передала до чотирьох музеїв збережені від незаконного вивезення за кордон культурні цінності.
Про це повідомляється на сторінці Київської митниці у Facebook.
Меч короткий скіфської культури VII-VI століття до н.е. митники передали до Національного музею історії України.
Кинджал (короткий меч) III століття до н.е. — IV століття н.е. поповнився фонд Національного історико-архітектурного музею Київська фортеця.
Патефон 1946-1955 років разом з платівкою з записами вальсу та романсу у виконанні Надії Обухової та Миколи Сахарова передали до Музей Києва. Museum of Kyiv.
Ще один портативний патефон 1950-х років з платівкою з записами тріо бандуристок Ніни Павленко, Валентини Третьякової та Тамари Поліщук отримав комунальний заклад Київської обласної ради «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей».
Про те, що патефон у робочому стані мали змогу пересвідчитися усі присутні, прослухавши на ньому платівку зі знаменитим хітом «Гуцулка Ксеня» у виконанні заснованого в 1949 році тріо бандуристок.
Звертаючи до представників музеїв, керівник Київської митниці Сергій Сілюк запевнив представників музеїв, що збереження культурних цінностей від незаконного вивезення для митників — задача поза часом.
«Попереду — передача ще багатьох цінностей, затриманих митниками під час спроб незаконно переслати їх за кордон» — сказав Сергій Сілюк, додавши, що Київська митниця активно бореться з незаконним вивезенням культурної спадщини, тож і надалі поповнюватиме вилученими цінностями фонди вітчизняних музеїв.
На завершення зустрічі наші гості прийняли запрошення відвідати історичну експозицію митниці, де їм провів екскурсію заступник начальника митниці Олексій Дірочка.
Музейники з цікавістю оглянули експонати та, користуючись нагодою, вкотре озвучили болісні проблеми, пов’язані зі злочинною діяльністю «чорних археологів», про незаконне колекціонування приватними особами предметів археології, про потребу внесення змін до деяких законодавчих актів, які регламентують дані питання.
Нагадаємо, що перстень єзуїтів та інші старожитності були врятовані київськими митниками від незаконного вивезення за кордон.
До теми: Столичний музей демонструє унікальні археологічні знахідки: де побачити.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»