На Київщині врятували 260-річний дуб та облаштували в ньому житло для птахів
Декілька років тому вікове дерево постраждало внаслідок буревію, опинившись під загрозою зникнення.
У місті Боярка на Київщині вилікували 260-річний дуб.
Про це повідомив арборист Володимир Ветроградський, який став ініціатором порятунку вікового дерева. Деталі він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Такі дерева в нашій країні й не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене. Маючи значну цінність для міста та середовища життя деревного патріарха, вирішили поборотись за його подальше життя», — зазначає Володимир Ветроградський.
Арборист також розповів, що декілька років тому дерево сильно постраждало внаслідок буревію.
«Тоді через анатомічну ваду розвилки на дереві розмножилися патогенні гриби, прогресувала гниль. З часом частина дерева відірвалась від основного стовбура, на тому місці утворилася порожнина. Досягнувши критичної межі, частина дерева з легкістю відірвалась від основного стовбура, відкривши на показ величезну рану…», — розповідає експерт.
За його словами, до процесу порятунку дерева арбористи підійшли нестандартно: закривши діру в дубі, вони облаштували там входи й житла для невеликих птахів і кажанів.
Цей непростий у виконанні проєкт об’єднав групу людей. До ініціативи долучилися: заступниця мера Боярки Мар’яна Зав’ялова та Міла Пилипець, яка допомогла з піддонами та Олександр Мельник, який надав матеріали для каркаса.
Також Володимир Ветроградський наголосив, що на сьогодні цей випадок лікування з усіх подібних втілених на приватних об’єктах — наймасштабніший в Україні. Для повного одужання дубові знадобиться приблизно 50-60 років.
«Нехай таких проєктів буде більше в нашій країні! Де піклування про птахів і кажанів матиме пріоритетність, створюючи комфортні умови для їх життя та збільшення популяції…», — підсумував арборист.
До теми: Київ поділили на 9 екотопів та купили апарат для сканування дерев.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»