Три ступені захисту: енергетики розповіли про заходи проти блекауту
Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що з моменту останнього масованого обстрілу ворогом об’єктів енергетики України, який відбувся у березні, вдалося відновити роботу 95% пошкоджених підстанцій, електромереж, та наростити запаси обладнання для ремонтів у 3,5 раза.
Кудрицький продемонстрував показники виконаної роботи в інфографіці під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
Зі слів Володимира Кудрицького, українські фахівці разом з військовими вперше у світі розробили системи захисту енергооб’єктів, якими тепер цікавляться країни-партнери. Цей захист має три рівні — від уламків, від влучання шахедів та від комбінованої атаки шахедами та ракетами електропідстанцій та великих енерговузлів.
Для створення одного з рівнів захисту на енергооб’єктах використали понад 300 тисяч кубів бетону. Як виглядає цей захист, Кудрицький не став розповідати як і про інженерні рішення.
За словами Володимира Кудрицького наразі в Україні вистачає генерації для задоволення потреб споживачів. Під час зимового максимуму споживання, Україна імпортуватиме електроенергію з ЄС й для цього збільшила потужності. Відключення споживачів можливі лише за умов ворожої агресії проти енергоінфраструктури, а до цього Україна готувалася, створюючи фізичний захист, зміцнюючи протиповітряну оборону. Крім того, в енергетиків є протоколи дій в тій чи іншій ситуації.
«Але після цієї зими, яку ми обов’язково пройдемо й енергосистема не сколапсує, будуть інші зими поряд з божевільним сусідом. Й надалі постійно ремонтувати старі енергооб’єкти вже не матиме сенсу. Потрібні інші підходи — розосередження по території країни нових об’єктів, що працюють на новітніх технологіях, а також „зелений перехід“ від вугільних та газових ТЕС та ТЕЦ на відновлювальні джерела енергії та системи накопичення та зберігання надлишків енергії. А також інші глобальні заходи. У НЕК Укренерго є для цього детальний план дій на 5 — 10 років», — сказав Кудрицький.
Крім енергетиків до зими готуються й інші структури. Так у МВС спільно з фахівцями різних галузей визначили завдання, щоб підготуватися до можливих обмежень або припинення електропостачання.
«Вечірній Київ» повідомляв, як працюватимуть світлофори в разі блекауту.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»