Як пройшов рік для Дарницького району: брифінг очільника Миколи Калашника
Керівник району публічно підсумував, що вдалось зробити важливого та відповів на питання громади.
Цього тижня очільник Дарницької РДА Микола Калашник у цифрах прозвітував мешканцям про те, як для району пройшов поточний та що планується на наступний роки.
Брифінг умовно поділили на кілька блоків, а стислу інформацію дублювали на великих екранах. Звіт керівник розпочав з найпріоритетнішого на сьогодні — постійної допомоги військовим.
ПІДТРИМКА БІЙЦІВ
На базі Дарницького району утворені два військові підрозділи — 126-та окрема бригада територіальної оборони та 23-й окремий батальйон спеціального призначення ОПБ та ДФТГ «Легіон Д». Ними на постійній основі опікується керівництво та мешканці району. Зокрема, вже вдалось передати авто, дрони та іншу необхідну техніку й речі, на які є запит у бійців.
Окрім адресної допомоги, воїнам організовують спортивні заходи, на кшталт, футбольних матчів між ЗСУ та зірками футболу; задля допомоги їм збирають донати на благодійних аукціонах; їх безкоштовно перевтілюють новими модними стрижками, а також плетуть маскувальні сітки на фронт, які бʼють рекорди України.
Окремо Микола Калашник підкреслив, як у Дарницькому районі вшановують памʼять полеглих Героїв. На фасадах будинків, де проживали чи вчились воїни, відкривають меморіальні дошки. Їхніми іменами дерусифікують вулиці. Так було з вулицею Кронштадтською, яка зараз названа на честь Володимира Рибака, Героя України, якого у 2014 році закатували та вбили проросійські терористи в Горлівці. А вулицю Славгородську перейменували на імʼя викладача КНУ Шевченка та полеглого воїна-добровольця — Дениса Антіпова.
Також час від часу в районі з’являються мурали із зображеннями захисників. Останній з таких зʼявився на Позняках. За основу взяли фото командира добровольчого батальйону ОУН Олексія Мовчана з позивним «Тінь». Саме цей кадр зробили за кілька хвилин до загибелі бійця.
ОБЛАШТУВАННЯ УКРИТТІВ ТА ДОПОМОГА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ
У Дарницькому районі понад пів тисячі укриттів та сховищ. За словами Миколи Калашника, впродовж року в районі розширювали перелік облаштованих укриттів. Додатково вдалось забезпечити 110 нововідкритими захисними спорудами майже 80 тисяч мешканців.
Розширюють та покращують укриття й в освітніх і медичних закладах. Також встановлюють системи автоматичного відкриття дверей. Це дає змогу самостійно розблокувати вхід під час сигналу повітряної тривоги.
З фінансуванням у цьому питанні допомагають німецькі партнери та відповідальний бізнес.
«Спочатку вони реалізували з нами проєкт з облаштування укриттів на суму 50 тисяч євро. Потім ця сума збільшилась до 100 тисяч євро. А наразі — 250 тисяч євро. Ці кошти використані на обладнання для укриттів та пунктів незламності», — наголосив керівник району.
Споруджуються в районі й перші підземні модульні залізобетонні укриття у двох садочках: №149 та №741. Наступного року створять їх ще у трьох дошкільних навчальних закладах: у №5, №132 та №210.
Стосовно внутрішньо переміщених осіб, то їх у районі найбільше по Києву. На обліку зареєстровано майже 70 тисяч.
Відкриті й чотири гуманітарні хаби: Краматорський, Бахмутський, Волноваський і Нижньодуванський. За словами Миколи Калашника, громади забезпечили не тільки приміщенням, а й допомогли їх облаштувати та допомагають проводити соціальні акції для переселенців.
А одразу після теракту на Каховській ГЕС, в районі розгорнули ще один гуманітарний штаб вже по допомозі херсонцям. Туди дарничани звозили продукти, речі першої потреби, питну воду та навіть надувні човни. У мінімальні терміни усе відправляли на південь.
За часи великої війни 15 родин ВПО в Дарницькому районі отримали нове житло в столиці.
Районом для максимально комфортного проживання, завдяки співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців та Радою ВПО при райдержадміністрації квартири забезпечено усім необхідним, а саме: ліжками, шафами, столами, стільцями, кухонними тумбами, холодильником та пральною машиною.
ВІДНОВЛЕННЯ БЛАГОУСТРОЮ ТА НАСЛІДКИ РАКЕТНИХ ОБСТРІЛІВ
Як зазначив Микола Калашник, цьогоріч у Дарницькому районі рекордна кількість відновлень благоустрою. Це стосується й інклюзії, зокрема. Декілька десятків обʼєктів продовжать відновлювати наступного року. У більшості випадків мають пониження бортового каменя для зручного та безпечного пересування людей з інвалідністю.
Ліквідувати наслідки обстрілів росіян комунальникам Дарницького району допомагають спеціалісти з Оболонського району. Очільники районів підписали договір про співпрацю. Зі слів Миколи Калашника, розчищування територій та відновлення пошкоджень відбувається максимально швидко.
Внаслідок ракетних обстрілів зазнала руйнувань одна із філій медичного закладу на Позняках, що була розміщена у закладі освіти. З метою надання своєчасної медичної допомоги населенню до кінця року мають відремонтувати заклад охорони здоровʼя на вул. Бориса Гмирі, 8, який прийматиме 1500 людей за добу та забезпечить створення належних умов для населення у сфері охорони здоров’я.
Зміни торкнулись не тільки питань ремонтних, а й релігійних. Цьогоріч парафія Покрови Пресвятої Богородиці в Бортничах першою в Києві перейшла у підпорядкування Православної Церкви України з московського патріархату.
І на кінець, щодо можливих блекаутів, Микола Калашник зазначив, що Дарницький район на 99% готовий до знеструмлення. Керівник наголосив, що відштовхуючись від викликів минулого року, напрацювали нові проєкти та забезпечили потужними генераторами медзаклади, школи, культурні установи та пункти незламності.
«Але сподіваюся, що наші сили ППО, як показують останні події, — потужні, і найкраща армія у світі надасть можливість цієї зими уникнути руйнувань критичної інфраструктури», — резюмував Микола Калашник.
Фото у тексті — пресслужба Дарницької РДА
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»