Для відбудови Київщини створили LEGO-модель знакової столичної статуї
Розробники конструкторів презентували перші LEGO-моделі визначних українських пам’яток, щоб зібрати кошти на відновлення країни.
У межах UNITED24 запустили ініціативу #LEGOwithUKRAINE. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Разом з UNITED24 об’єднуємо творців LEGO з усього світу заради спільної мети. Топові розробники конструкторів допоможуть створити LEGO-моделі визначних українських пам’яток, щоб зібрати кошти на відбудову України, — розповів він. — Маємо перші LEGO-моделі в лімітованій кількості — київську Україну-Мати, кримське Ластівчине гніздо та маріупольську стару водонапірну вежу».
LEGO-модель України-Мати має висоту 54,8 см, ширину — 22,4 см. Вона складається із 3120 деталей.
«Спочатку моделі з LEGO були моїм хобі. Тепер у мене є власна студія дизайну. LEGO — це втілення фантазії в реальному світі, — поділився співзасновник та адміністратор спільноти UKRBRICKS, визнаної LEGO, Максим Мітякін. — Якось я відтворив київський Майдан Незалежності з понад 55 000 деталей. А ще LEGO — про спільноти та об’єднання людей. Наприклад, разом із вимушеними переселенцями зі східних областей України ми відтворили герб Маріуполя зі 115 000 деталей.
Я радий приєднатися до ініціативи UNITED24 і презентувати скульптуру «Україна-мати». Вважаю, що це одна з найвидатніших пам’яток Києва. Впевнений, що багато українців та іноземців упізнають її одразу!»
Купити набори конструкторів неможливо. Наразі унікальні конструктори представлені в пʼятьох екземплярах кожен. Їх розіграють серед тих, хто до 28 листопада 2023 року пожертвує 24 $ або більше на відбудову України через UNITED24. Усі кошти спрямують на відновлення будинків у Київській області.
Як зазначив Михайло Федоров, українські LEGO-пам’ятки — це можливість уже зараз долучитися до відбудови та популяризувати архітектурну спадщину України.
У межах реалізації програми UNITED24 «Відбудова України» у Київській області планують відновити 18 багатоквартирних будинків, які були пошкоджені внаслідок бойових дій. Восени один з амбасадорів ініціативи Мішель Азанавічус відвідав будинок в Ірпені, на відновлення якого збирав кошти.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»