Понад 12 тисяч українців пройшли програму з удосконалення військової освіти за стандартами НАТО
Програма DEEP є потужним інструментом, який вже понад 10 років допомагає Україні удосконалювати та підвищувати сумісність нашої освіти з Альянсом.
Програма НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) понад 10 років доступна для українських військових. З початку повномасштабного вторгнення росії альянс збільшує кількість інструкторів, які залучені до цієї програми, а відповідно і учасників. Одним із основних пріоритетів Міністерства оборони залишається розвиток військової освіти, зокрема системи підготовки професійного сержантського складу.
Про це перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив у Фейсбуці, який перебував з робочим візитом у Брюселі.
«У рамках роботи в штаб-квартирі НАТО провів зустріч з директором програми DEEP Маріушем Солісом. Програма DEEP є потужним інструментом, який вже понад 10 років допомагає Україні удосконалювати та підвищувати сумісність нашої освіти з Альянсом. Проведено близько 1000 заходів. Понад 12 тисяч військовослужбовців та викладачів у межах DEEP пройшли підготовку та підвищення кваліфікації», — зазначив Павлюк.
Якщо у 2022 році було реалізовано близько 100 заходів за участі 965 представників ЗСУ, то нині — вже 169 заходів і майже 1700 учасників.
«Мова йде про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей», — зазначив перший заступник міністра оборони.
Також в фокусі уваги — питання розмінування територій.
До слова, Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Наєв розповів колегам з НАТО про досвід нашої країни.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»