Кіберполіцейські попередили українців про аферистів, які обіцяють соціальні виплати
Довірливих і знедолених українців «ловлять» на обіцянках фінансової допомоги від різних фондів.
Війна — це час коли шахраї користуються вразливим станом багатьох людей. Під виглядом надання виплат українцям, які постраждали від війни, злочинці виманюють у знедолених чималі суми.
Щоб навчити українців правил безпеки безготівкових та онлайн-платежів Національний банк України та Департамент Кіберполіції Національної поліції України проводять інформаційну кампанію «ШахрайГудбай».
Зокрема фахівці пояснюють, що зараз найпоширеніший вид шахрайства — це розсилка смс чи повідомлення в месенджерах про нарахування соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, представників ООН, Червоного Хреста, різних програм благодійних фондів.
У повідомленнях шахраї пропонують перейти за посиланням для зарахування коштів просять ввести мобільний номер телефону, пін-код, пароль до інтернет-банкінгу, смс-код від банку.
Також зловмисники створюють шахрайські сайти, схожі на справжні сайти державних органів, міжнародних організацій, банків та благодійних фондів.
Громадяни переходять за посиланням, бачать сайт, схожий на справжню сторінку відповідної організації, вводять усі дані, що автоматично стають відомі шахраям.
«Перевірте інформацію про виплати на офіційних джерелах! Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та паролі до інтернет-банкінгу. Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах», — наголошують у кіберполіції.
Так нещодавно київські поліцейські викрили шахраїв, які ошукали переселенців на понад 400 тисяч гривень. Чоловік та жінка підшукували у Tekegram-каналах переселенців і пропонували отримати фінансову допомогу від іноземних партнерів. Люди потрапляли на гачок шахраїв, переходили на фішинговий сайт і вводили реквізити своїх банківських карток. Після цього аферисти знімали усі гроші з їхніх рахунків. Таким чином двом аферистам вдалося обікрасти 54 особи.
Слідчі повідомили парочці про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає від трьох до п’яти років ув’язнення.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»