Киянин бив носаками цуценя у Бабиному Яру: відео знущань люди передали поліції
Люди побачили, як чоловік буцав ногами та підкидав на повідку маленького «йорка», поліція відкрила кримінальну справу за жорстоке поводження з твариною.
Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький у Facebook повідомив, що чи не щодня правоохоронці отримують інформацію про знущання та жорстоке поводження над тваринами, деякі з вчинків людей просто неможливо пояснити.
«Нещодавно в одному з парків Києва дві дівчини стали очевидицями моторошної картини. Чоловік волок на повідцю цуценя йоркширського тер’єра, періодично підкидуючи та буцаючи його ногами. Заявниці не лише зафільмували цей випадок, а ще й зателефонували на лінію 112», — розповів Білошицький.
Патрульні прибули на місце та виявили того самого чоловіка з собакою. Причину своєї агресивної поведінки відносно тварини громадянин пояснити не зміг.
Все це відбувалось в парку «Бабин Яр». Правоохоронці та слідчо-оперативна група районного управління поліції встановили, що чоловік йшов парком з маленькою собакою породи йоркшир-тер’єр та бив її ногами, душив ремінцем і тягнув силою по асфальту.
Патрульні встановили особу кривдника — це 53-річний киянин. Працівники поліції прийняли рішення помістити тварину до ветеринарної клініки, щоб встановити ступінь тяжкості отриманих травм.
Ветеринари виявили у собаки перелом ребер, перелом задньої лівої кінцівки та численні садна.
Лікарі песика залишили у медичному закладі для лікування.
А жорстокого власника тварини передали слідчим для подальшого з’ясування всіх обставин події.
Олексій Білошицький нагадав, що за жорстоке поводження із тваринами відповідно до ст. 299 ККУ, передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк від 1 до 3 років або позбавлення волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.
«Вдячний громадянкам за звернення та небайдужість. Співпраця поліції та громади робить країну безпечнішою», — подякував перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України небайдужим власникам собак, які зняли відео негідної поведінки власника «йорка» та подзвонили на лінію «112».
До слова, від 8 листопада 2023 року набув чинності зоозахисний закон 2351.
Його 15 липня, після тривалої спільної боротьби зоозахисників і активістів, після мітингів, акцій і вимог депутати нарешті ухвалили.
ЯК ЗАКОН 2351 ЗАХИЩАЄ ЖИТТЯ ТВАРИН
UAnimals підготували коротку підбірку, яка допоможе знати свої обов’язки та захищати права тварин.
Жорстоким поводженням тепер вважається не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.
Введене поняття «каліцтва» тварини та «тілесне ушкодження тварини», що є дуже важливим для відмежування адміністративної відповідальності від кримінальної, а внаслідок, більш ефективного їх застосування до винних осіб.
Особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов’язана тепер забезпечити наявність повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід.
Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана тепер забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з позначками-ідентифікаторами.
Винним у жорстокому поводженні з тваринами особам забороняється утримувати тварин: протягом року (якщо особа вчинила адмінправопорушення з жорстокого поводження щодо тварин), протягом 10 років (якщо особа вчинила злочин проти тварини).
Скасовано послугу евтаназії новонародженого приплоду тварин ветеринарами як обов’язкову.
Забороняється регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та методами евтаназії. Лише гуманні методи (біостерилізація, влаштування у притулок тощо).
Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння повинен бути обов’язково документ від ветеринара.
Законом тепер встановлюється вичерпний перелік для умертвіння тварин.
Забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин.
Забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушування до нападу одних тварин на інших, використовувати тварин як мішень при стрільбі.
Встановлюються гуманні умови утримання сільськогосподарських тварин, посилено захист вагітних тварин, заборона розведення птиці для фуа-гри.
Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами.
Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами.
ПОЛІЦІЯ ТА МІСЦЕВІ РАДИ ЗА ЗАКОНОМ ЗАХИЩАЮТЬ ТВАРИН ВІД ЖОРСТОКОСТІ
- Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів.
- Місцеві ради тепер також повинні не допускати діяльності пересувних виставок та зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлюють перелік тварин, які потребують охорони на їх території.
- Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті стали злочином, а не адмінправопорушенням.
- Ввели адміністративну відповідальність осіб за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак та котів що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну — з 16 років.
- Діє адміністративна відповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.
- Встановили порядок тимчасового вилучення тварини та зобов’язання службових осіб щодо їх вилучення у кримінальному процесі та процесі за КУпАП.
- Підвищили кримінальну відповідальність та встановлено сувору кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з метою створення аудіо- та відеопродукції, що його пропагує.
- Забороняється зменшення заповідних зон та забезпечення перекриття їх шлагбаумами.
Читайте за темою:
«На Київщині пострілом вбили собаку: поліція відкрила кримінальне провадження».
«Бив об асфальт безпритульного кота: киянин може провести за ґратами 8 років».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»