Київ та Лейпциг презентували спільні проєкти, які реалізовуватимуть наступного року
Лейпциг хоче запозичити досвід української столиці щодо розвитку мережі пунктів цивільного захисту, а Київ у 2024-му планує запустити пілотний проєкт квартального менеджменту на базі двох районів.
Під час конференції мерів ACT NOW, яка присвячена темі розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України, Київ і Лейпциг презентували спільні проєкти, повідомляє пресслужба КМДА.
Ініціативи, які міста почнуть реалізовувати наступного року, обговорили під час зустрічі депутатка Київської міської ради Вікторія Муха (фракція УДАР) та заступник мера міста Лейпциг Ульріх Хьорнінг.
Відтак, Лейпциг хоче запозичити досвід Києва щодо розвитку мережі пунктів цивільного захисту. Також українська столиця охоче буде ділитися досвідом створення е-платформи для неурядових організацій vcentri.com. Проєкт ляже в основу розробки нового модулю для міського мобільного додатку Лейпцига.
Як нагадала Вікторія Муха, Київ та Лейпциг справжні побратими уже 62 роки, і німецькі колеги підставили дружнє плече українській столиці під час повномасштабного вторгнення.
«З перших днів війни Лейпциг активно допомагає Києву шляхом надання гуманітарної допомоги, зокрема були передані вантажі продовольчих та гігієнічних товарів, генераторів для київських шкіл, пожежних та спеціальних машин для київських громадських служб. Також Лейпциг одним із перших запровадив програми підтримки українських біженців, та по цей час надає таку підтримку та організовує культурно-освітні заходи для українців, що були змушені залишити свої домівки», — зазначила Вікторія Муха.
Вона підкреслила, що обидва міста демонструють свою відкритість до співпраці і бажання започатковувати нові спільні проєкти. Зокрема, сторони активно розвиватимуть квартальний менеджмент у Києві, використовуючи найкращі напрацювання німецьких колег.
«Ми вже визначили низку ініціатив, де Київ буде ділитися своїм досвідом, або переймати найкращі практики Лейпцига. Одна з них — квартальний менеджмент, який добре себе зарекомендував як інструмент партисипативного та інклюзивного розвитку міських мікрорайонів. Київ планує у 2024 році запустити пілотний проєкт квартального менеджменту на базі двох районів, — розповіла Вікторія Муха. — Департамент суспільних комунікацій уже розробив проєкт концепції імплементації квартального менеджменту в Києві, ми опрацюємо його з колегами з Лейпцигу і до кінця року плануємо мати фінальний варіант концепції. Я впевнена, що наше співробітництво буде плідним, довгостроковим і перспективним».
Окрім того, Київ і Лейпциг мають намір розвивати співпрацю молодіжних парламентів двох міст. Зокрема влітку 2024 року в Лейпцигу має відбутися зустріч молодіжних рад двох міст.
Конференція мерів ACT NOW проходить у Брюсселі протягом 8-10 листопада.
Її мета — розширити можливості місцевих лідерів, розвивати плідні партнерські відносини та зміцнити зв’язки співпраці між українськими та іншими європейськими муніципалітетами, сприяючи Україні на шляху до вступу в Європейський Союз.
До теми:
- Депутатка Київради Вікторія Муха розповіла в Брюсселі про взаємодію столичної влади та громади в умовах війни. Київ не зупиняється у розвитку демократичних принципів та інструментів залучення жителів міста до процесів розробки та імплементації міських політик.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»