Київ продовжує програму з енергоефективності в житлових будинках
Столиця продовжує впроваджувати енергоефективні проєкти в житлових будинках. На вул. Антоновича завершують утеплення фасадів, що збільшить обсяги економії тепла.
Цього року місто відновило програму співфінансування, і відповідні роботи, порівняно з минулим роком, проходять більш планово.
У 2023 році місто спрямувало на ці потреби близько 200 млн грн, а третину інвестували у свої будинки самі мешканці. Про це під час інспекції будинку в межах енергоефективної програми співфінансування «70 на 30%» повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Термомодернізація будинків часткова або комплексна — утеплення, заміна вікон, дверей, модернізація теплових пунктів тощо — допомагає економити енергоресурси, які наразі дуже дорогі.
Шляхом таких заходів житловий фонд менше споживає тепла, що, своєю чергою, зменшує обсяги використання природного газу.
«Енергонезалежність — це наша броня, що допомагає протистояти ворогові, який, атакуючи енергооб’єкти, намагається позбавити нас найнеобхідніших послуг. Конкретний приклад — ЖБК „Молодіжний-12“ на вул. Антоновича, де триває масштабний проєкт з утеплення фасаду трьох житлових будівель. Важливо, що ЖБК бере участь у програмі вже 4 роки, і місто допомогло більшою частиною коштів — 70% від загальної вартості. Завдяки цьому мешканці замінили освітлення, модернізували будинкові мережі, замінили вікна і двері, а наразі майже завершують утеплення фасаду», — зазначив Петро Пантелеєв.
За його словами, загалом вартість усіх виконаних робіт понад 28 млн грн, із яких 9,9 млн грн зібрали та інвестували мешканці. При цьому кошти поступово акумулювались з щомісячної плати. І вкладені кошти дуже швидко окупляться завдяки економії на комунальних послугах — опаленні та електроенергії, дефіцит якої нині доволі відчутний.
Програма «70/30%» — одна з пріоритетних програм, яку місто фінансує в межах нинішніх, доволі обмежених можливостей, адже мова йде про оновлення житла, приведення його до базових енергоефективних стандартів.
Зараз у роботі або на завершальній стадії понад 150 об’єктів столиці, де впроваджують енергоефективні заходи: встановлюють або реконструюють теплові пункти, утеплюють фасад, замінюють вікна та двері на енергоефективні тощо.
Петро Пантелеєв зауважив, що навіть у таких складних фінансових умовах місто продовжить такі роботи. І до 22 грудня цього року місто приймає заявки для участі в конкурсній міській програмі енергоефективних проєктів 70 на 30 на 2024 рік.
Програми співфінансування працюють уже не один рік, і завдяки йому вдалося успішно виконати близько тисячі проєктів з енергоефективності, загальна вартість яких — понад 1 млрд грн.
«Вечірній Київ» повідомляв, як взяти участь у конкурсі за програмою 70 на 30
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»