Ритуальна служба міста Києва нагадує про дотримання вимог і стандартів під час почесних поховань
Через різні розміри пам’ятників на могилах героїв виникають суперечки між рідними.
З самого початку російської агресії у 2014 році у столиці планували виокремити місце для почесних поховань воїнів. Проте цього не сталося. Алеї почесних поховань сформувалися на всіх міських кладовищах.
На жаль, недотримання технічних і конструктивних нормативів, відстані між могилами та розмірів надмогильних споруд вже призвело до того, що деякі родини загиблих військовослужбовців, скаржаться, що не можуть підійти до могили свої рідних через брак місця.
«Враховуючи пріоритетність і водночас делікатність питання, нагадуємо про встановлені норми і стандарти, що стосуються почесних поховань із метою дотримання принципів поваги та шани до кожного загиблого Захисника чи Захисниці України», — зазначають у Ритуальній службі СКП «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування».
У ритуальній службі наголошують, що будь-які роботи на секторах для почесних поховань на території міських кладовищ мають виконувати відповідно до встановлених чинним законодавством норм та вимог, а також за погодженням з адміністрацією кладовища.
На сьогодні технічні та інші нормативи під час почесних поховань регламентуються низкою документів. Зокрема 15 червня цього року Київрада прийняла рішення «Про деякі питання функціонування секторів для почесних поховань, відведених на міських кладовищах». Цей документ містить низку важливих рішень. Зокрема визначено, що для почесних поховань Захисників України на території міських кладовищ відведено сектори для почесних поховань та встановлено зразки надмогильних споруд.
Відповідно до Порядку визначено, що всі намогильні споруди мають відповідати стандартам та технологіям, а всі роботи мають погоджуватись з адміністрацією кладовища.
На в’їзді до кладовища співробітники адміністрації разом із представниками муніципальної охорони проводять огляд та обміри намогильних споруд. Якщо пам’ятники не відповідають нормативам то встановлення споруди забороняється.
- Розмір земельної ділянки під могилу в секторах для почесних поховань визначається в розмірах, передбачених для одинарного поховання (2,2 м * 1,5 м).
- Загальні габаритні розміри намогильної споруди та елементів благоустрою місця для поховання (могили) не можуть перевищувати розмірів земельної ділянки, відведеної під поховання у встановленому порядку. Відстань між рядами повинна бути один метр, між ділянками поховань у ряду — 0,5 м.
- Не допускається встановлення жодних конструкцій, інших елементів благоустрою (столи, лавки, зелені насадження тощо), які перешкоджають вільному проходу між могилами.
Водночас як раніше пояснював у коментарі «Вечірньому Києву» депутат Київради (фракція ЄС), а також військовий Олександр Погребиський, закони і нормативні акти не мають зворотної дії і чинні з моменту, коли їх ввели. Якщо сім’ї встановили пам’ятники раніше, то зносити їх ніхто не буде».
Читайте також: У Києві на Алеях почесних поховань будуть встановлювати пам’ятники єдиного зразка
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»