В Україні запускають безкоштовний курс для навчання інженерів БПЛА
Курс дозволить засвоїти основні знання з інженерії безпілотних літальних апаратів та підготує до зборки та ремонту дронів.
Спільно з проєктом Victory Drones Фонду Dignitas на Prometheus реєстрацію на безкоштовний курс Інженер БПЛА. Про це повідомив співзасновник освітніх курсів Prometheus Іван Примаченко.
«БПЛА в цій війні стали схожими на снаряди — їх потрібно дуже багато і різні. Тому важливим є швидко масштабувати наші спроможності по виробництву власних дронів, — зазначив він. — Роботи для інженерів БПЛА в Україні буде багато — тому це ще й раціональний кар’єрний вибір».
Під час навчання слухачі зможуть опанувати мінімально необхідні для інженерів БПЛА знання з основ аеродинаміки та метеорології; дізнатися про види БПЛА, їхню будову, особливості застосування та ремонту; подивитися, як у реальних умовах відбувається технічне обслуговування, вдосконалення або ремонт БПЛА; підготуватися до спеціалізованого навчання та майбутнього працевлаштування інженерами БПЛА.
Унікальність курсу — у складі експертів. Частина авторів — носії фундаментальних академічних знань. Поруч із ними курс створювали військові з досвідом використання дронів у зоні бойових дій.
ПРОГРАМА КУРСУ
Модуль 1. Теоретична база для майбутнього інженера БПЛА
1.1. Основи аеродинаміки: визначення, основні принципи, поняття та гіпотези.
1.2. Динамічний політ: принципи, відмінності та спільні риси з аеродинамічним.
1.3. Основні поняття метеорології та вплив погодних явищ на польоти літальних апаратів.
1.4. Класифікації Безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
1.5. Відмінності польоту окремих БПЛА. Склад льотних комплексів.
Слухачі дізнаються про основні принципи польоту, поняття підйомної сили, важливі поняття метеорології та вплив погодних явищ на польоти, основні види БПЛА. Навчаться розрізняти основні відмінності польоту крил, літаків та коптерів.
Модуль 2. Будова БПЛА та особливості використання
2.1. Конструкція БПЛА літакового типу (з фіксованим крилом).
2.2. Конструкція БПЛА коптерного типу (вертольоти та мультироторні системи).
2.3. Конструкція аеростату.
2.4. Електронна складова БПЛА.
2.5. Види навігаційних пристроїв GPS, спліт камери, дальноміри.
2.6. Види програмного забезпечення для налаштування та управління БПЛА.
2.7. Особливості використання БПЛА в умовах війни.
Слухачі здобудуть базові знання про конструкцію БПЛА різних типів, основні їх відмінності та особливості застосування. Розглянуть окремі складові БПЛА: види польотних контролерів, акумулятори, регулятори обертів двигуна, ESC контролери та інші.
Модуль 3. Поломки та ремонт БПЛА
3.1. Типові поломки БПЛА під час тренувальних, розвідувальних та бойових польотів.
3.2. Ремонт БПЛА у польових умовах.
3.3. Підвищення живучості БПЛА.
Слухачі дізнаються які найпоширеніші поломки трапляються під час застосування БПЛА різного типу; як швидко в польових умовах відремонтувати пошкоджений дрон; як зберегти БПЛА під час бойового завдання.
Курс стартує 24 листопада, реєстрація
За словами Івана Примаченка, цей курс є черговим в цілій лінійці відкритих і закритих курсів військової тематики на Prometheus, на яких навчається вже понад 150 000 слухачів.
Мінцифри запроваджує два безплатних інструменти для вивчення англійської мови. Promova — це платформа та застосунок для вивчення мов з персоналізованим підходом. Empower — це ініціатива британських колег з Кембриджу, доступна для всіх українських університетів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»