Через спалахи на Сонці: астроном назвав причину червоного неба над Україною
Українці можуть спостерігати рідкісне атмосферне явище — «Аврору».
В небі над Україною — полярне сяйво.
Щоб побачити незвичайні кольори — треба дивитись у північну сторону, якомога далі від вуличного освітлення та вивісок магазинів. Добре, якщо є вид на обрій.
Астроном з Харкова Володимир Кажанов розповів, що в ніч з 5 на 6 листопада 2023 в Україні й багатьох країнах Північної півкулі Землі, спостерігається яскраве полярне сяйво.
Воно актуальне і для північних країн Європи.
Пан Кажанов так пояснив походження малинового сяйва у небі:
«Сталася потужна геомагнітна буря (Кр7 на 17:40 UTC), пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому».
Для тих, хто хоче зробити фото «Аврори» смартфоном, астроном радить зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше).
На думку Володимира, це явище природи буде повторюватись у майбутньому.
«Але спрогнозувати точний час і дату цього складно. Кому вдалося зробити знімки — поділіться в коментарі. Якщо для вас це буде безпечно, напишіть приблизно (область чи країна) звідки спостерігали», — написав у фейсбук астроном з Харківського університету.
Тим часом у десятці найтепліших за час спостережень опинився минулий місяць жовтень у Києві. Цьогорічний жовтень став сьомим найтеплішим у столиці з 1881 року. За місяць у Києві було зафіксовано два рекорди максимальної температури повітря.
Так, за даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського середньомісячна температура повітря у жовтні в Києві дорівнювала +11,4°С, що на 2,8°С вище за кліматичну норму.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»